Ramoneska skórzana

Skórzana ramoneska – do jakich stylizacji pasuje?

Skórzana ramoneska przeżywa swój renesans popularności już od kilku sezonów. W tym także popyt na nią nie osłabnie. Projektanci prezentują ją w różnych zestawieniach – od zwiewnych sukienek, po jeansy czy też skórzane spodnie. Tego typu kurtka jest niezwykle uniwersalna i spokojnie można ją zakładać zarówno na co dzień, jak i na wieczorne gale. Trzeba po prostu wiedzieć w jaki sposób ją zaprezentować, aby nie kłóciła się z charakterem stylizacji. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Ramoneska – czym się charakteryzuje?

Nie można oczywiście nazwać każdej skórzanej kurtki ramoneską, a zrobić to dopiero wówczas, kiedy spełni ona kilka kryteriów. Wśród nich należy wymienić to, że ma ona charakterystyczny skośny metalowy zamek błyskawiczny. Bardzo ważnym elementem, który wyróżnia się w ramoneskach jest pas z dużą klamrą, który odpowiedzialny jest za przyleganie kurtki do ciała. Wszystko po to, aby nie dopuścić do sytuacji, kiedy wiatr podwiewa nas od dołu. Oczywiście niektóre modele nie są w niego wyposażone, co wcale nie oznacza, że nie mogą być nazwane ramoneskami. Kolejna ważna kwestia, to suwaki, które znalazły się przy rękawach, co w znacznym stopniu umożliwia regulowanie obwodu rękawa na wysokości nadgarstka. Klasyczne modele są również wyposażone w asymetryczne kieszenie. No i oczywiście kolor – czarny. To właśnie on pojawiał się na pierwszych ramoneskach. Obecnie projektanci proponują różne wariacje na ich temat i na przykład w kolekcjach wysuwają na pierwszy plan te w kolorze żółtym czy czerwonym, ale też w wielu innych.

Zobacz także: https://iksmag.pl/czym-sie-charakteryzuje-styl-boho/

Ramoneska – jak ją nosić?

Bardzo błędnym myśleniem jest kojarzenie ramoneski tylko i wyłącznie ze stylizacjami rockowymi. Oczywiście w dużej mierze były one dla nich zarezerwowane, ale moda się zmienia. Obecnie tego typu kurtka bardzo dobrze sprawdzi się również w zestawieniu np. z białym t-shirtem i jeansami czy też nawet zwiewną sukienką. Niektórzy nawet stawiają na nią w przypadku wielkich wyjść – z pomocą dodatków, butów czy torebki, naprawdę mogą zrobić z ramoneski istny stylizacyjny hit, który postawi przysłowiową kropkę nad i. Ramoneska występuje także w innych wariantach materiałowych w tym na przykład w zamszu. Taka idealnie sprawdzi się w stylizacji boho. Pasuje do niej na przykład delikatna biała sukienka z koronką czy też hiszpanka. Subtelność i nieco mocniejszy akcent – taki duet musi się sprawdzić. Na pewno nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.