Specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek – program, czas trwania, cena

Pielęgniarki posiadające dodatkowe specjalizacje mogą łatwiej znaleźć zatrudnienie i podwyższyć swoją wypłatę. Jedną z często wybieranych specjalizacji jest specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek. Czego dokładnie dotyczy? Jak długo trwa i z jakim kosztem jest ona związana?

Dlaczego warto zdecydować się na specjalizację chirurgiczną dla pielęgniarek?

Pielęgniarstwo chirurgiczne jest obecnie rozwijającą się dziedziną, która w placówkach opieki zdrowotnej odgrywa coraz większą rolę. Aby pielęgniarka mogła uczestniczyć w zabiegach chirurgicznych, musi ona posiadać odpowiednią specjalizację. Jest ona określana jako specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek – https://www.v-med.pl/specjalizacja-chirurgiczna-dla-pielegniarek/ i aktualnie oferowana jest jako zajęcia w wielu szkołach.

Specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek pozwala na zdobycie nowych uprawnień, dzięki którym pielęgniarka może prowadzić samodzielnie różne specjalistycznych czynności zdrowotnych.

Przekazywana wiedza umożliwia prowadzenie pielęgnacji pacjentów na różnych oddziałach chirurgicznych, między innymi na oddziale chirurgii ogólnej, urazowe, ortopedii, neurochirurgii, urologii, chirurgii naczyniowej, klatki piersiowej, a także chirurgii dziecięcej.

Jaką wiedzę przekazują zajęcia w kierunku specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek?

Ośrodki prowadzące zajęcia w kierunku jak specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek obejmują planem nauczania różne tematy. Zaliczają się do nich między innymi:

  • Aspekty leczenia chirurgicznego,

  • Ocena zdrowia pacjentów,

  • Pielęgnacja pacjenta na oddziałach chirurgicznych,

  • Postępowanie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Zajęcia teoretyczne połączone są z praktyką odbywającą się na oddziałach chirurgicznych. Nauka zakończona jest egzaminem umożliwiającym uzyskanie specjalizacji.

Jak długo trwa specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek?

Najczęściej specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek twa 2 semestry, dlatego całkowity czas nauczania to 1 rok.

Zajęcia najczęściej odbywają się w systemie zaocznym, czyli uczestnicy spotykają się w soboty i niedziele, zwykle co 2-3 tygodnie. Taki system nauczania pozwala na połączenie pracy ze zdobywaniem nowych uprawnień.

Ile kosztuje uzyskanie specjalizacji chirurgicznej dla pielęgniarek?

Najczęściej specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek jest wydatkiem na poziomie 4500 złotych.

Więcej informacji dotyczących cen nauczania można znaleźć bezpośrednio na stronach ośrodków prowadzących zajęcia.

Na zajęcia można zapisać się bezpośrednio w siedzibach ośrodków lub można zrobić to telefonicznie albo zdalnie.