zamek w aucie

Szybkie awaryjne otwieranie auta

Otwieranie zamków bez użycia klucza z pewnością nie jest zajęciem dla osób, które nie mają odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Niestety bardzo często zdarzają się tego typu problemy i to co gorsza z samochodem. Przecież nie raz pod wpływem natłoku pracy zapominamy o szczegółach i gubimy klucze, bądź parkując zostawiamy kluczyki w stacyjce czego konsekwencją może być samoistne zatrzaśnięcie się samochodu. W takich sytuacjach nie jesteśmy w stanie nic poradzić bez odpowiedniego specjalisty, na szczęście możemy na nich liczyć w każdym momencie.

Skuteczne awaryjne otwieranie auta

Aby cała procedura okazała się skuteczna nie obejdzie się bez profesjonalnego ślusarza. Warto nadmienić, że awaryjne otwieranie auta nie wymaga tyle umiejętności co specjalistycznego sprzętu który jest bardzo ciężko uzyskać. Dokładniej mówiąc mogą sobie na niego pozwolić wyłącznie zarejestrowane działalności które uzyskały specjalną licencję. Na dzień dzisiejszy specjaliści posiadają dwa sposoby na otwieranie drzwi, pierwszym z nich będzie zastosowanie wytrychu umożliwiającego sprawną manipulację zamkiem. Wymaga on jednak dużych umiejętności i wyczucia, w innym przypadku można bardzo łatwo uszkodzić zamek a nawet karoserię pojazdu. Drugim sposobem jest użycie poduszki hydraulicznej wraz z przyssawką do okien. Z ich pomocą ślusarz może w łatwy sposób odchylić szybę oraz w wytworzoną szczelinę wsunąć specjalny haczyk umożliwiający otworzenie samochodu od środka. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, jednak z biegiem czasu zdobywa coraz większą popularność, fachowcy którzy już zdecydowali się na jej zastosowanie jednogłośnie twierdzą że jest ona dużo bezpieczniejsza.

Musisz o tym pamiętać!

W związku z otwieraniem samochodu w trybie awaryjnym trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Pierwszą z nich jest przygotowanie dokumentu potwierdzającego że jesteśmy właścicielem pojazdu. Bez niego możemy usłyszeć odmowę związaną z udzieleniem nam pomocy. Kolejną kwestią która może wprawić nas w większe zakłopotanie jest niewiedza na temat pracy ślusarzy. Mianowicie chodzi tutaj o to, że ślusarze z https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl/ oferujący swoją pomoc pracują siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Nie od dzisiaj wiadomo że problemy potrafią wydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie dlatego warto o tym pamiętać że w tej kwestii możemy liczyć na pomoc o każdej porze dnia i nocy. Cena również jest przystępna, w zależności od modelu samochodu może różnić się, jednak zazwyczaj wynosi kilkaset złotych.