Wyposażenie lakierni

W jakie wyposażenie lakierni warto inwestować?

Odpowiednio dobrane, nowoczesne i przede wszystkim funkcjonalne wyposażenie lakierni pozwoli na to, aby sprawnie i bez przeszkód nanosić różnego rodzaju powłoki malarskie. Im lepsze wyposażenie, tym więcej zamówień możemy zrealizować, a tym samym zwiększyć zysk.


Lakiernia to miejsce, gdzie możemy zrealizować różnego rodzaju usługi, począwszy od nanoszenia typowych powłok malarskich na elementy karoserii, poprzez malowanie natryskowe elementów stalowych, a kończąc na nakładaniu specjalistycznych powłok antykorozyjnych. Zakres usług jest więc szeroki, a wyposażenie lakierni pozwala na to, że zlecenia wykonywane są dokładnie, zgodnie ze wszystkimi standardami.

Można więc zaryzykować stwierdzenie, że dzięki odpowiednio dobranemu wyposażeniu lakierni można budować swoją pozycje na rynku. Wyposażenie jest tak samo ważne, jak doświadczony lakiernik. Gdzie kupić odpowiedniej jakości wyposażenie lakierni i jakie powinno ono być, aby sprawnie funkcjonowało? Więcej informacji na stronie http://www.lapena.pl/

Zobacz także: https://newsweb.pl/3-kroki-do-wlasnej-lakierni/

Wyposażenie lakierni nowe czy używane?

Sporo firm decyduje się na zakup używanego wyposażenia lakierni. Nie ma w tym nic dziwnego i jest to bardzo popularne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zwiększyć własne możliwości, a tym samym realizować więcej zleceń. Decydując się jednak na zakup używanego wyposażenia lakierni zdecydowanie trzeba zwracać uwagę na jego jakość, nie kupować przysłowiowego kota w worku, pytać o przeglądy, gwarancję, serwis. Im bardziej i lepiej sprawdzimy, jaki jest stan techniczny wyposażenia na pewno tym bardziej będziemy z niego zadowoleni.

Zakup nowego wyposażenia lakierni jest na pewno rozwiązaniem trochę droższym, ale bezpieczniejszym. Mamy również gwarancję i pewność, że w razie ewentualnej usterki serwis szybko ją usunie.

Kupowanie w specjalistycznych firmach

To na pewno również bardzo dobre rozwiązanie. Wybór odpowiedniej firmy ma tu kluczowe znaczenie i dzięki takiej współpracy na pewno możemy znacząco zyskać. Oprócz tradycyjnego wyposażenia lakierni chociażby w kabiny, miejsca przygotowawcze, wentylatornie, suszarnie liczy się również dodatkowe wyposażenie, jak np. artykuły zabezpieczające i maskujące z tworzyw sztucznych, haki, zawieszki lakiernicze. Takiego typu wyposażenie ma znaczący wpływ na to, jaki mamy komfort lakierowania i jakie są ostatecznie jego efekty. Dzięki np. elementom maskującym nie musimy się obawiać o to, że pomalujemy elementy, które powinny pozostać w oryginalnym stanie.