Drewniane place zabaw

Dlaczego drewniane place zabaw są modne?

Plac zabaw to zdecydowanie miejsce, gdzie dzieci chętnie spędzają czas i mogą beztrosko cieszyć się urokami pięknej pogody, nawiązywać znajomości, rozwijać umiejętności społeczne. Dobrze wykonany plac zabaw zapewni komfortową zabawę.


Place zabaw dla dzieci mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, ale zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem cieszą się place zabaw, które są wykonane z drewna. Drewno to w pełni bezpieczny i naturalny materiał budowany, pozwalający na proste tworzenie nawet najbardziej oryginalnych konstrukcji. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie drewniane place zabaw wyglądają również najbardziej estetycznie i dzięki temu bardzo dobrze wpisują się w miejski krajobraz. Więcej informacji na stronie https://woodlit.pl/. Jakie są najważniejsze cechy takich placów zabaw i dlaczego ich drewniane warianty są najbardziej popularne?

Naturalność ponad wszystko

Jedną z najważniejszych zalet placów zabaw wykonanych z drewna jest oczywiście naturalność materiału konstrukcyjnego. Do budowy placu zabaw można wykorzystać drewno z różnych gatunków drzew, o różnej średnicy. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ekologiczne, sprawia że plac zabaw doskonale będzie się komponować z zielonym otoczeniem.

Zobacz także: https://fprot.pl/czy-oplaci-sie-samodzielnie-budowac-plac-zabaw/

Estetyka i funkcjonalność

Myśląc o drewnianych placach zabaw nie sposób nie wspomnieć o estetyce i funkcjonalności. To dwie cechy, które pozwalają na to, aby to miejsce spotkań cieszyło dosłownie wszystkich. Dzięki drewnu, czyli najstarszemu znanemu ludzkości materiałowi konstrukcyjnemu możliwe jest tworzenie placów zabaw o różnorodnej formie. Nie ma żadnego problemu, aby plac zabaw składał się z różnego typu elementów (domki, ścianki wspinaczkowe, ławeczki, huśtawki i zjeżdżalnie). Jednocześnie drewno samo w sobie jest piękne i odpowiednio zabezpieczone będzie estetycznie się prezentować przez wiele lat.

Doskonałe połączenie materiałów

Drewno jest zdecydowanie tym właśnie materiałem, które pozwala na osiągnięcie bardzo estetycznego efektu w przypadku wykorzystania również innego typu wykończeń – zwłaszcza z tworzyw sztucznych, jak również stali czarnej, nierdzewnej bądź szkła. Nie wszystkie elementy placu zabaw mogą być oczywiście wykonane z drewna (siedziska huśtawek, koła, zjeżdżalnie). Drewno pozwala na to, aby całość konstrukcji była nie tylko funkcjonalna, ale właśnie estetyczna. A to przełoży się na uśmiech ze strony dzieci.