filizanki jako prezent

3 pomysły na prezent na nowe mieszkanie

Podarunki, które przygotowujemy dla członków rodziny i przyjaciół na urodziny, imieniny albo święta, powinny być dostosowane do okazji i osobowości tych konkretnych osób. Doskonale byłoby, gdyby prezenty były również wyjątkowe, czyli obdarowani nimi bliscy uważaliby je za piękne lub szczególnie im przydatne. Ale czy te same zasady obowiązują podczas szukania upominku na nowe mieszkanie?

1. Ozdoby pasujące do wystroju nowego mieszkania

Przeprowadzenie się do nowego domu lub mieszkania przez członków rodziny czy przyjaciół to okazja, którą zdecydowanie trzeba celebrować. Niezależnie od tego, czy bliscy będą mieli w planach zorganizowanie dużej parapetówki, czy kameralnego spotkania przy kawie, warto pomyśleć o podarowaniu im czegoś, co przypadnie im do gustu. Do tej kategorii pasują m.in. różnego rodzaju dekoracje. Jeśli uczestniczyłaś w etapie poszukiwania tego nowego lokum, być może już wiesz, jaki wystrój będzie w nim panował. Wówczas wystarczy znaleźć ozdoby idealnie się z nim komponujące i estetycznie je zapakować. A co możesz zrobić, jeśli nie za bardzo potrafisz określić ulubiony styl bliskich osób? W takim przypadku dobrym pomysłem jest zakup ozdób w neutralnej kolorystyce i wykonanych z naturalnych materiałów, ponieważ one będą pasować do różnych aranżacji.

2. Kryształowa karafka lub zestaw ze szklankami

Oprócz prezentów, które podkreślą osobowość właścicieli czy zaakcentują charakter wnętrz, świetnie sprawdzić się mogą również podarunki z kategorii tych szczególnie przydatnych. Są to eleganckie elementy nakrycia stołu, w tym kryształowe karafki. Nawet jeśli bliskie osoby mają własną kolekcję porcelanowych kubków i filiżanek albo szkła do serwowania alkoholu, taki kolejny upominek z pewnością wywoła szczery uśmiech. Decydując się na podarowanie karafki do whisky, możesz pomyśleć także o zamówieniu gotowego zestawu ze szklankami albo wzbogaceniu prezentu szlachetnym trunkiem. Możesz także dołożyć do niego przepisy na łatwe do wykonania, a zarazem efektowne drinki, zebrane w dobrze ocenianej książce.

3. Prezent przygotowany i wykonany samodzielnie

Gdy usłyszałaś radosne wieści o przeprowadzce bliskich do nowego mieszkania, od razu w Twojej głowie pojawiło się kilka ciekawych pomysłów na prezenty DIY? Ręcznie wykonany album, zestaw ramek, a może kwiatowa kompozycja na stół? Możesz zabierać się do pracy! Samodzielnie przygotowany i wykonany podarunek będzie nie tylko oryginalny, ale stanie się także dla członków rodziny lub przyjaciół piękną pamiątką. Za jego pomocą będziesz mogła wyrazić swoje uczucia i przekazać bliskim, że mogą liczyć na Twoje wsparcie na tym nowym dla nich etapie. Osoby odbierające prezent, widząc, jak wiele pracy i energii włożyłaś w jego przygotowanie, z pewnością docenią Twój gest i zapamiętają go na długo.

Podsumowanie

W roli idealnego prezentu na nowe mieszkanie doskonale sprawdzają się zatem upominki, które podkreślają osobowość właścicieli i pasują do stylu wnętrz, są naprawdę przydatne w warunkach domowych lub przygotowane własnoręcznie. Każda propozycja z tej kategorii nie musi spełniać tylko jednej funkcji. To znaczy, że podarowany upominek może być zarówno piękny, jak i praktyczny oraz odgrywać jednocześnie rolę niezbędnika i ozdoby.