5 powodów dla których warto grać w gry planszowe

Gry planszowe to ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego. Tym bardziej że grają zarówno osoby młode, jak i starsze. Planszówki można dopasować do określonej grupy docelowej. Już dzieci w wieku przedszkolnym grają w mniej skomplikowane, co pobudza ich wyobraźnię. Warto też poznać inne powody, dla których rzeczywiście dobrze będzie zainteresować się planszówkami.

Planszówki warto wybrać, ponieważ…

Jest wiele powodów, dla których warto grać w planszówki. Dzięki nim można spędzać czas z bliskimi ,o co w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwo. Dlatego między innymi nie jeden producent gier planszowych oferuje gry dla wielu przedziałów wiekowych, jakie zainteresują ludzi w różnym wieku.

Uniwersalność planszówek jest nie do zakwestionowania. Dzięki temu buduje się rodzinne więzi, a także organizuje w ciekawy sposób czas wolny czy to jesienią, czy zimą. Rodzice mają nierzadko mało czasu dla swoich pociech, a właśnie poprzez granie w gry planszowe mogą okazać im większe zainteresowanie. Często grają też z dziadkami. Całe pokolenia angażują się we wspólny czas. Można nauczyć się też zasad fair play poprzez grę.

Kolejnym powodem, dla jakiego warto grać w planszówki, jest rozwój umysłu. Gry planszowe są bardzo dobre dla mózgu. Właściwości poznawcze gier planszowych są nie do zakwestionowania. Badania wskazują, że osoby regularnie grające w planszówki mają mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na Alzhaimera. Zwłaszcza gry dedukcyjne i taktyczne pozwalają rozwijać sferę odpowiedzialną za logiczne myślenie. Można strategiczne podejmować decyzje, co jest bardzo korzystne dla mózgu.Odłożenie telefonu i tabletu to kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na gry planszowe. Dzisiaj żyjemy w „świecie ekranów”, gdzie nie trzeba się zbyt wiele zastanawiać i wszystko wykonuje się automatycznie. Dlatego oderwanie się od smartfona czy komputera będzie bardzo pożądane.

Co jeszcze zyskujesz grając w planszówki?

Mało kto z początkujących osób zdaje sobie sprawę, że planszówki mają też określoną wartość terapeutyczną. Można się wyciszyć i zrelaksować, co w dzisiejszych stresujących realiach jest bardzo ważne. Można też rozwijać kompetencje społeczne.

Gry planszowe są różnorodne i dlatego to coś dla każdego. Można liczyć na bogatą tematykę planszówek, pośród której każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego też są one przeznaczone dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Są specjalne planszówki tematyczne dla określonych grup osób, o określonych zainteresowaniach. Duża różnorodność planszówek pozwala też na ich wykorzystanie wśród wielu grup. Można spotykać się na specjalnych eventach i grać z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Na rynku znajduje się wiele popularnych tytułów i ciągle pojawiają się nowe. Oznacza to, że wśród wielu propozycji bez problemu każdy wyszuka coś pod swoje gusta. Powodów, dla których warto grać w planszówki, jest o wiele więcej. Każdy, kto gra systematycznie z pewnością mógłby też wymienić swoje. Bez wątpienia, rozwijają one ludzi w wielu sferach i dlatego są też tak bardzo popularne.