adwokaci

Adwokaci przez internet. Czy warto korzystać z ich usług?

Z pomocy adwokata można skorzystać obecnie nie tylko w jego kancelarii. Coraz więcej prawników świadczy także usługi internetowo. Czy warto z nich skorzystać?

Jak uzyskać poradę prawną?

Otrzymane porady prawnej jest niekiedy niezbędne, aby uzyskać dokładną odpowiedź na konkretne pytanie w kontekście prawnym. Wtedy warto zwrócić się do prawnika, który dzięki swojej szerokiej wiedzy i doświadczeniu może przygotować wtedy wyczerpującą poradę.

Gdy potrzebni są adwokaci Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl są jednym z miast na Śląsku, gdzie można otrzymać porady prawne nie tylko stacjonarnie, ale także przez internet. Kiedy warto zdecydować się na taką ofertę?

Porady prawne online – jak to działa?

Aby otrzymać poradę prawną, nie trzeba kontaktować się bezpośrednio z prawnikiem w jego kancelarii. Można również zrobić to całkowicie online, na przykład za pośrednictwem e-maili lub też komunikatorów internetowych.

Aby otrzymać poradę prawną przez internet, konieczne jest wybranie odpowiedniego prawnika, który zapewnia usługi w tym zakresie. Teraz jego znalezienie nie jest trudne, ponieważ w trakcie pandemii koronawirusa wiele kancelarii prawnych zaczęło świadczyć usługi za pośrednictwem internetu.

Zamówienie porady prawnej online nie jest wtedy skomplikowane. W pierwszej kolejności należy napisać do prawnika i przedstawić mu swój problem. Następnie prawnik przygotowuje wycenę porady. W kolejnym kroku należy za nią zapłacić, a po otrzymaniu płatności dostaje się gotową odpowiedź na adres e-mail lub można skonsultować się z prawnikiem przez komunikator.

Ile kosztuje porada prawna przez internet?

Koszty uzyskania porady prawnej za pośrednictwem internetu wynoszą od około 100 do 150 złotych, czyli są one podobne do kosztów porady stacjonarnej.

Czy porady prawne online to zawsze dobry wybór?

Niewątpliwą zaletą porad prawnych przez internet jest ich wysoko komfort, ponieważ odpowiedź można uzyskać wtedy bezpośrednio z domu, bez udawania się do kancelarii prawnika. Oczywiście, taka porada jest także bezpieczniejsza, zwłaszcza obecnie w dobie wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Warto jednak wskazać, że nie zawsze warto korzystać z porad prawnych online. Przede wszystkim sprawdzą się one wtedy, gdy celem jest uzyskanie tylko samej porady, a nie dodatkowych usług, na przykład w ramach przygotowania dokumentacji czy reprezentacji klienta w sądzie czy w instytucji, gdy i tak spotkanie z prawnikiem będzie konieczne.

Zatem porady prawne online najlepiej sprawdzą się wtedy, gdy mamy krótkie pytanie, na które chcemy uzyskać szybką odpowiedź od specjalisty przez internet.