branża medyczna

Technik masażysta – jak uzyskać dyplom?

Coraz większe zapotrzebowanie na pracowników w branży medycznej, wellness i beauty spowodowało, że w szkołach policealnych do wyboru jest szeroka gama kierunków pozwalających na zdobycie niezbędnego wykształcenia i rozpoczęcia przyszłościowej kariery.

Czym zajmuje się masażysta?

Masażysta jest osobą posiadającą odpowiednią wiedzę i umiejętności do prowadzenia masażu. Masaż jako sposób fizjoterapii, ale również element zabiegów skoncentrowanych na urodzie ma bardzo szerokie zastosowanie.

Profesjonalnie wykonany masaż pozwala na uzyskanie szeregu korzyści, między innymi zmniejsza dolegliwości bólowe, umożliwia powrót do sprawności, zmniejsza ryzyko urazów, wspomaga metabolizm, pozwala oczyszczać organizm z toksyn, a w końcu poprawia urodę.

Masażysta może wykonywać swoje obowiązki w wielu miejscach, między innymi w placówkach medycznych, rehabilitacyjnych, klubach sportowych, salonach urody i wellness. Może także prowadzić własną działalność w swoim gabinecie lub dojeżdżać do klientów.

Aby wykonać masaż, konieczne jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Taką właśnie ofertę mają obecnie dla zainteresowanych szkoły policealne, które zajmują się prowadzeniem kształcenia w kierunku technik masażysta.

Technik masażysta – jak nim zostać?

Aby otrzymać dyplom masażysty, należy uzyskać właściwe wykształcenie. Obecnie bardzo często wybierane są szkoły policealne, które oferują możliwość uzyskania tytułu technika masażysty z potwierdzeniem kwalifikacji oznaczonym symbolem MED.10.

Kierunek technik masażysta w szkołach policealnych bardzo często połączony jest dodatkowo z fizjoterapią, co daje uczniom dostęp do szerokiej wiedzy pozwalającej na łatwe znalezienie zatrudnienia lub założenie własnej działalności gospodarczej.

Czas trwania nauki to najczęściej 2 lata, podczas których uczestnik uzyskuje kompleksowe przygotowanie do pracy na stanowisku technika masażysty zatwierdzone dyplomem.

Technik masażysta Kraków – https://faber.edu.pl/szkoly/szkola-medyczna/technik-masazysta/ dokładne informacje związane z ofertą krakowskich szkół policealnych można uzyskać bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Jak zapisać się do szkoły policealnej na kierunek technik masażysta?

Osoby, które chciałyby uzyskać tytuł technika masażysty w szkole policealnej, muszą posiadać wykształcenie co najmniej średnie – matura nie jest wymagana.

Konieczne jest też dostarczenie zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki na stanowisku masażysty, oraz przekazanie wypełnionego wniosku o przyjęcia do szkoły.

Nauka najczęściej jest bezpłatna, ponieważ jest ona dotowana. Dokładne informacje o kosztach można znaleźć na stronach szkół.