rodzaj folii

Opakowania foliowe dla sklepu internetowego – co kupić?

Zamierzasz otworzyć sklep internetowy? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu odpowiednich opakowań na produkty, aby mogły one bezpiecznie docierać do zamawiających je klientów. Co wybrać?

Sklep internetowy to dobry pomysł na biznes. O sukcesie w branży e-commerce, czyli handlu internetowego decyduje wiele czynników. Jednym z nich, który często jest pomijany, są odpowiednie opakowania dla produktów. Jakie rodzaje opakowań foliowych sprawdzą się na produkty sprzedawane online? Gdzie można je zamówić?

W co pakować produkty sprzedawane online?

Właściwe pakowanie ma bardzo duże znaczenie, gdy chodzi o handel online. Towary wysyłane są wtedy do klienta, dlatego muszą być one właściwie zabezpieczone, aby podczas transportu nie uległy one żadnemu uszkodzeniu.

Produkty oferowane przez sklep mogą mieć swoje jednostkowe opakowania, w które zapakował je producent. Dodatkowo można także zabezpieczyć je tak, by nie zniszczyły się w trakcie dostawy. Ponadto konieczne jest zastosowanie opakowania zbiorczego na wszystkie zamówione produkty przez klienta.

Do zabezpieczania produktów oferowanych w sklepach internetowych bardzo często stosowane są różne rodzaje folii. Co wybrać?

Rodzaje opakowań foliowych

Do rodziny opakowań foliowych zalicza się bardzo dużo produktów o zróżnicowanym zastosowaniu. Do ich wykonania stosowane są także różne typy folii, co także przekłada się na ich zastosowanie.

Gdy chodzi o opakowania foliowe sklep internetowy będzie wymagał odpowiednio dobranych materiałów odpowiadających specyfice jego towarów, ponieważ każdy z nich może wymagać nieco innego rodzaju opakowania.

Wśród materiałów, które używane są często w sklepach internetowych, znajdują się poniższe:

Folia stretch

Rodzaj elastycznej folii, która używana jest do zabezpieczania konkretnych produktów, także tych w płynie czy w postaci sypkiej, a także całych opakowań. Może być też używana do owijania produktów w ich oryginalnych opakowaniach.

Folia powietrzna

Rodzaj folii wykorzystującej powietrze, by uzyskać efekt amortyzacji i ochrony przed uszkodzeniami. Do tej kategorii zaliczana jest popularna folia bąbelkowa, ale także inne rodzaje materiałów, na przykład w postaci kieszeni czy wkładek wypełnionych powietrzem umieszczanych w większych opakowaniach.

Woreczki i torebki foliowe

Uniwersalne opakowania o szerokim zastosowaniu, które oferowane są w wielu wariantach. Woreczki foliowe w rolce – https://kompol.pl/kategoria/worki-i-woreczki-foliowe/ mogą być wykorzystane do pakowania pojedynczych produktów oraz grup produktów.

Reklamówki

Do pakowania można zastosować także reklamówki, które mogą być również używane w celach reklamowych, gdy opatrzone są logo.

Foliopaki

To rodzaj materiałów opakowaniowych z folii, które używane są do przesyłania produktów. Foliopaki wykonane są z wytrzymałych, nieprzejrzystych folii, które chronią zawartość przed czynnikami zewnętrznymi. Używane są głównie do pakowania produktów miękkich, na przykład tekstyliów, a także produktów w dobrze zabezpieczonych opakowaniach kartonowych.