umowa pożyczkowa

Adwokat pomoże w napisaniu i analizie umowy

Zamierzasz podpisać umowę pożyczkową lub kredytową? A może chcesz nawiązać współpracę biznesową z inną firmą? Jeżeli nie wiesz, jaki elementy powinna zawierać umowa, a także chcesz uniknąć ryzyka sygnowania umowy z niekorzystnymi zapisami, udaj się do kancelarii adwokackiej.

Jak podpisać korzystną umowę?

Nie każda umowa jest korzystna. Zdarza się, że zawiera ona elementy, które narażają popisującego na poważne niebezpieczeństwo. Aby się przed nim uchronić, zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z umową przed złożeniem na niej swojego podpisu.

Zdarza się jednak, że nie mamy czasu albo wystarczającej wiedzy do tego, aby przeanalizować umowę. Co wtedy? Warto pomyśleć o pomocy prawnej, która pozwala na uzyskanie odpowiedzi na wszystkie pytania związane z umowami podpisywanymi zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie.

Jaką pomoc oferują kancelarie prawne?

Kancelarie prawne – adwokackie oraz radcowskie – zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług prawnych. Wśród nich znajdują się również usługi związane z umowami.

Z obsługi prawnej dotyczącej umów można skorzystać z nich zarówno wtedy, gdy umowa jeszcze nie została podpisana, jak i wtedy, gdy już jest ona sygnowana, jednak podpisujący chce uzyskać dokładniejsze informacje na temat jej zawartości.

Opiniowanie umów

Gdy umowa dopiero ma być podpisana, jednak strona nie wie, czy się na nią zdecydować, warto skorzystać z usługi polegającej na opiniowaniu umów. Prawnik dokładnie zapozna się z umową i wskaże, jakie skutki może mieć jej sygnowanie. Może także ostrzec o tym, że umowa jest dla podpisującego niekorzystna i wskazać na konkretne zapisy.

Tworzenie umów

W kancelarii prawnej można zamówić również usługę polegającą na stworzeniu umowy na zlecenie. Prawnik może wtedy przygotować ją tak, aby zawierała ona wszystkie wymagane elementy i odpowiednio zabezpieczała strony. W ten sposób umowa będzie bezpieczna i zgodna z aktualnymi przepisami prawa.

Rozprawy dotyczące umów

Ponadto kancelarie prawne oferują także usługi związane z wnoszeniem pozwów przeciwko stronie czy stronom umowy, gdy okazuje się, że zawierają one niedozwolone prawem przepisy lub stały się powodem do podjęcia niezgodnych z prawem działań. Wówczas prawnik może przygotować niezbędną dokumentację i reprezentować klienta w sądzie podczas rozprawy.

Dobry adwokat Żory – gdy potrzebujesz pomocy związanej z zawieraniem umów, kancelarie adwokackie w Żorach oferują kompleksową obsługę w tym zakresie. Z dokładnymi ofertami prawników można zapoznać się na ich stronach internetowych.