psycholog

Ile kosztuje wizyta u psychologa? Cennik konsultacji i psychoterapii

Korzystanie z pomocy psychologicznej możliwe jest obecnie w ramach NFZ oraz prywatnie. Gdzie warto się udać? Ile trzeba zapłacić za pomoc psychologiczną w prywatnym gabinecie?

Kiedy warto udać się do psychologa?

Pomoc psychologa w wielu sytuacjach jest nieoceniona. Jego wiedza może być dużym wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych, wspierać w podjęciu ważnych decyzji, łagodzić spory pomiędzy stronami.

Chociaż najczęściej pomoc psychologiczna kojarzona jest z depresją, to jednak psycholog może pomóc osobom w wielu różnych stanach wymagających profesjonalnej interwencji, między innymi w ramach diagnostyki czy psychoterapii, gdy posiada on wykształcenie psychoterapeuty.

Pomoc psychologiczna jest wskazana również u dzieci i młodzieży, na przykład wtedy, gdy sprawiają one trudności wychowawcze.

Psycholog – lepiej na NFZ czy prywatnie?

Do psychologa można udać się w ramach NFZ – wtedy wizyta opłacana jest z Narodowego Funduszu Zdrowia w przypadku osób, które mają opłaconą składkę zdrowotną. Nie trzeba zatem płacić za wizyty z własnej kieszeni.

Druga opcja to skorzystanie z konsultacji psychologicznych prowadzonych prywatnie. Dzisiaj w każdym większym mieście można skorzystać z gabinetów psychologicznych prywatnych, które oferują usługi na wysokim poziomie, a także z krótszym terminem oczekiwania niż na NFZ.

Ze względu na fakt, że psychologia na NFZ jest niedofinansowana, co oznacza, że kolejki do psychologów są bardzo długie, a czas konsultacji wyjątkowo krótki, wiele osób woli zdecydować się na prywatną wizytę. Wtedy z psychologiem można spotkać się częściej, według własnych potrze, co również pozwala na uzyskanie lepszych efektów terapeutycznych.

Ile kosztuje wizyta u psychologa?

Koszty prywatnych wizyt w gabinecie psychologicznym rozpoczynają się najczęściej od 100 złotych, natomiast kończą nawet na 300 złotych za jego spotkanie. Skąd wynika tak duży rozrzut cenowy?

Każdy gabinet ma inny cennik, dlatego też wizyty w nim mogą być związane z innymi cenami. Ponadto za pierwszą wizytę najczęściej płaci się więcej w porównaniu z wizytami kolejnymi.

Duże znaczenie ma w tym przypadku także lokalizacja gabinetu. Dla ofert jak psycholog Poznań cennik usług najczęściej jest wyższy niż w przypadku mniejszych miejscowości znajdujących się w województwie wielkopolskim. Podobnie jest także w innych regionach kraju.

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała wizyta u psychologa, najlepiej poszukać cenników znajdujących się na stronach internetowych gabinetów lub skontaktować się z gabinetem telefonicznie albo online.