meble ogrodowe

Akcesoria ogrodowe z technorattanu – dlaczego warto na nie postawić?

Technorattan to bardzo popularny materiał z którego produkuje się różnego rodzaju meble do tarasów i ogrodu. Jest to nowoczesny, syntetyczny surowiec, który swoją strukturą przypomina rattan pozyskiwany z palmy rotangowej. Jest jednak znacznie bardziej wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne od swojego naturalnego odpowiednika. Dlaczego warto zdecydować się na zakup akcesoriów wykonanych z tego materiału? Podpowiadamy.

Akcesoria ogrodowe technorattan – czym się wyróżniają?

Akcesoria ogrodowe technorattan wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością oraz dużą odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i niesprzyjające warunki pogodowe. Materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Nie potrzeba specjalnych środków. W większości przypadków wystarczy mokra szmatka, aby usunąć nawet bardzo uporczywe zabrudzenia.

Meble ogrodowe z technorattanu – dlaczego warto?

Podobnie jak wszelkiego rodzaju akcesoria, meble ogrodowe z technorattanu cechują się wyjątkową estetyką. Ich wygląd pozostaje niezmienny przez bardzo długi czas. Na strukturę technorattanu nie mają wpływu wysokie temperatury, zimno, ani wilgoć. Jest to także materiał, który może być poddany recyklingowi, więc jest bardzo przyjazny dla środowiska.

Meble wykonane z technorattanu nadają się idealnie do użytku całorocznego. Nie ma więc potrzeby przechowywać ich podczas zimy w pomieszczeniu. Mogą znajdować się przez okrągły rok pod zadaszeniem altany lub wystawione na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych. Nie ma konieczności zakrywania lub zabezpieczenia mebli folią. Materiał ten nie wymaga również konserwacji.

Podsumowując – meble oraz wszelkie akcesoria ogrodowe i tarasowe wykonane z technorattanu to bardzo opłacalny wybór. Są wytrzymałe i niezwykle estetyczne. Należy jednak pamiętać, że materiał ten nie nadaje się do malowania, więc jego barwa jest z góry określona. Nie jest to jednak wada. Meble z tego materiału wyróżniają się swoją specyficzną barwą na tle innych i kojarzą się z naturalną barwą plecionki rattanu.