Amerykańskie aukcje samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Dynamicznie rosnące ceny nowych i używanych aut w Polsce powodują, że wiele osób szuka tańszych sposobów na nabycie wymarzonego samochodu. Amerykański rynek jest dobrą alternatywą dla kierowców poszukujących pojazdu z niskim przebiegiem i w dobrej kondycji. Znaleźć można tam także wiele unikatowych modeli, które można dostać w bardzo konkurencyjnej cenie. Co warto więcej wiedzieć na temat zakupu auta prosto z USA? Wyjaśniamy.

Czym są amerykańskie aukcje samochodowe?

Amerykańskie aukcje samochodowe to coraz popularniejsza forma nabywania głównie samochodów używanych. Zdarzają się także okazje na kupno auta bezpośrednio z salonu, który z jakiegoś powodu nie znalazł nabywcy lub kupujący zrezygnował. Większość dostępnych pojazdów to modele niedostępne w tak niskich cenach w Europie. Nic więc dziwnego, że takie aukcje cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce.

Jak działają amerykańskie aukcje samochodowe?

Zasady amerykańskich aukcji samochodowych są bardzo proste. Na jednym z popularnych portali wystawiany jest samochód, który podlega licytacji. Zainteresowani podbijają cenę do czasu aż żadna z osób nie będzie zainteresowana wyższą kwotą podaną przez prowadzącego. Po wygraniu licytacji należy także liczyć się z dodatkowym kosztem związanym ze sprowadzeniem auta do Polski.

Należy także wziąć pod uwagę różnego rodzaju formalności, w tym opłaty celne oraz konieczność wynajęcia transportu morskiego, a następnie drogowego do wybranego miejsca w Polsce. Aby uniknąć skomplikowanych procedur warto rozważyć usługi firmy, która zawodowo zajmuje się sprowadzaniem aut zza granicy.

Dla kogo amerykańskie aukcje samochodowe?

W większości tanie samochody sprowadzane z USA to pojazdy, które posiadają mniejsze lub większe uszkodzenia. Zwykle po stłuczkach lub małych wypadkach, ewentualnie z niewielkimi usterkami technicznymi lub estetycznymi. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcą niewielkim kosztem naprawić małe uszkodzenia albo dysponują możliwościami przeprowadzenia niewielkiego remontu auta.