Strona domowa Motoryzacja Amerykańskie aukcje samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Amerykańskie aukcje samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

0
0

Dynamicznie rosnące ceny nowych i używanych aut w Polsce powodują, że wiele osób szuka tańszych sposobów na nabycie wymarzonego samochodu. Amerykański rynek jest dobrą alternatywą dla kierowców poszukujących pojazdu z niskim przebiegiem i w dobrej kondycji. Znaleźć można tam także wiele unikatowych modeli, które można dostać w bardzo konkurencyjnej cenie. Co warto więcej wiedzieć na temat zakupu auta prosto z USA? Wyjaśniamy.

Czym są amerykańskie aukcje samochodowe?

Amerykańskie aukcje samochodowe to coraz popularniejsza forma nabywania głównie samochodów używanych. Zdarzają się także okazje na kupno auta bezpośrednio z salonu, który z jakiegoś powodu nie znalazł nabywcy lub kupujący zrezygnował. Większość dostępnych pojazdów to modele niedostępne w tak niskich cenach w Europie. Nic więc dziwnego, że takie aukcje cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce.

Jak działają amerykańskie aukcje samochodowe?

Zasady amerykańskich aukcji samochodowych są bardzo proste. Na jednym z popularnych portali wystawiany jest samochód, który podlega licytacji. Zainteresowani podbijają cenę do czasu aż żadna z osób nie będzie zainteresowana wyższą kwotą podaną przez prowadzącego. Po wygraniu licytacji należy także liczyć się z dodatkowym kosztem związanym ze sprowadzeniem auta do Polski.

Należy także wziąć pod uwagę różnego rodzaju formalności, w tym opłaty celne oraz konieczność wynajęcia transportu morskiego, a następnie drogowego do wybranego miejsca w Polsce. Aby uniknąć skomplikowanych procedur warto rozważyć usługi firmy, która zawodowo zajmuje się sprowadzaniem aut zza granicy.

Dla kogo amerykańskie aukcje samochodowe?

W większości tanie samochody sprowadzane z USA to pojazdy, które posiadają mniejsze lub większe uszkodzenia. Zwykle po stłuczkach lub małych wypadkach, ewentualnie z niewielkimi usterkami technicznymi lub estetycznymi. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcą niewielkim kosztem naprawić małe uszkodzenia albo dysponują możliwościami przeprowadzenia niewielkiego remontu auta.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej artykułów z  Motoryzacja

Dodaj komentarz

Zobacz także

Czym odznacza się dobra automyjnia?

Czyszczenie samochodu jest jednym z obowiązków każdego właściciela pojazdu. Wybór odpowied…