dachowy bagaznik

Bagażniki dachowe – szybki sposób na większą przestrzeń bagażową Twojego auta!

Twój samochód ma mniejszy bagażnik, a może planujesz przewieźć w nim większy bagaż niż dotychczas? W takiej sytuacji bardzo pomocny może być bagażnik dachowy!

Komu przyda się bagażnik na dach samochodu?

Bagażniki dachowe są przeznaczone do szybkiego powiększania przestrzeni bagażowej w samochodzie. Wówczas dodatkowe miejsce do przechowywania uzyskuje się na dachu pojazdu.

Bagażniki dachowe mogą być wykorzystane do przewożenia różnego rodzaju bagażów, między innymi sprzętu sportowego, walizek, toreb, mebli, materiałów budowlanych i wykończeniowych, aby wspomnieć jedynie o paru ich możliwych zastosowaniach.

Wobec tego bagażniki dachowe mają uniwersalne zastosowanie i mogą przydać się podczas wielu wyjazdów, na przykład na wakacje, w celu uprawiania sportów, podczas zakupów czy przeprowadzki, gdy przestrzeń załadunkowa w samochodzie jest zbyt mała albo celem jest łatwiejsze i wygodniejsze przewożenie ładunków.

Na jakim samochodzie można zamontować bagażnik dachowy?

Obecnie bagażniki dachowe można zainstalować niemalże na każdym samochodzie wyposażonym w punkty montażowe albo bez fabrycznych punktów montażowych.

Warto pamiętać o tym, że samochód i bagażnik muszą mieć określony udźwig. Najczęściej pozwalają one na przewiezienie bagażu o ciężarze zazwyczaj do 75 kg.

W doborze odpowiedniego bagażnika na dach najlepiej kierować się zaleceniami producentów. Można skorzystać również z dostępnych w internecie konfiguratorów albo skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie.

Rodzaje bagażników dachowych

Bagażniki dachowe na samochody można podzielić na różne kategorie w zależności od ich przeznaczenia. Najczęściej używane są:

Bagażniki bazowe

To rodzaj bagażników składających się z metalowych belek – stalowych albo aluminiowych, które umieszcza się na dachu samochodu. Bagażnik bazowy może złożyć do przewożenia na nim ładunków po ich odpowiednim zabezpieczeniu. Także może być on używany do zamontowania innych bagażników.

Box dachowy

Rodzaj zamykanej skrzyni umieszczanej na bagażniku bazowym. Dzięki temu zapewnia lepszą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i kradzieżą dla znajdujących się w środku przedmiotów.

Uchwyt na rower, narty, snowboard

Tego rodzaju bagażniki przeznaczone są do umieszczenia na nich konkretnego rodzaju sprzętu sportowego.

Kupić czy wypożyczyć bagażnik dachowy?

Jeśli bagażnik ma być używany sporadycznie, bardziej opłacalny może być jego wynajem. Zakup natomiast sprawdzi się, gdy zamierza się go używać stale.

Gdy chodzi o bagażniki dachowe Katowice – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ oferują dostęp zarówno do sprawdzonych wypożyczalni, jak i sklepów. Z ich ofertami można bliżej zapoznać się w internecie.