cera dojrzala

Zabiegi kosmetyczne dla cery dojrzałej – co warto wypróbować?

W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów. Wśród nich dostępne są także te dedykowane do cery dojrzałej. Jakie z nich mogą dać najlepsze efekty?

Jakie wymagania ma cera dojrzała?

Dojrzała cera różni się od tej młodszej. Zachodzące w niej procesy starzeniowe zmieniają jej strukturę, poziom nawilżenia, a także wygląd. Wobec tego ma ona również szczególne potrzeby pod względem pielęgnacyjnym.

W przypadku dojrzałej cery bardzo ważne jest przede wszystkim korzystanie z kosmetyków o działaniu nawilżającym oraz odżywczym. Również warto postawić na pielęgnację przeciwzmarszczkową. Gdy cera dojrzała jest wrażliwa, wtedy duże znaczenie ma też stosowanie kosmetyków o działaniu łagodzącym.

Podstawą dobrej kondycji skóry dojrzałej jest jej właściwa pielęgnacja w domu. Dodatkowo można również skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Jakie z nich mogą dać bardzo dobre efekty?

Zabiegi kosmetyczne dla dojrzałej cery – co wybrać?

W gabinetach kosmetycznych do dyspozycji jest pełna paleta zabiegów, które mogą wpłynąć także na wygląd cery dojrzałej. Na szczególną uwagę zasługują:

Delikatne zabiegi oczyszczające

Skóra dojrzała również wymaga dogłębnego oczyszczenia, aby usunąć z niej nagromadzone zanieczyszczenia, sebum, resztki kosmetyków i toksyn. W tym celu poleca się stosowanie delikatnych zabiegów oczyszczających, na przykład na bazie tlenu, ultradźwięków, na przykład jak peeling kawitacyjny czy oxybrazja. Są one skuteczne, ale przy tym nie wywołują podrażnień cery.

Peelingi chemiczne

Chemiczne peelingi mogą skutecznie poprawić wygląd skóry dojrzałej, między innymi zmniejszyć zmarszczki, usunąć przebarwienia, rozjaśnić ją, poprawić jej napięcie. Te prowadzone w gabinecie są skuteczniejsze niż kosmetyki przeznaczone do użytku domowego.

Zabiegi z ultradźwiękami

Dla kobiet dojrzałych rekomenduje się też zabiegi na bazie ultradźwięków, które w nieinwazyjny sposób wpływają na komórki skóry, a w szczególności na włókna kolagenowe. Mogą one poprawić jędrność, elastyczność i sprężystość skóry.

Maski kosmetyczne

Na uwagę zasługują również zabiegi wykorzystujące maski kosmetyczne. Dla dojrzałych cer najczęściej polecane są wtedy procedury z wykorzystaniem masek o działaniu przeciwstarzeniowym, nawilżającym.

Szeroki wybór zabiegów dla cer dojrzałych – salon kosmetyczny Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/ – dokładną ofertę sprawdzisz online już teraz.

Warto wybrać się zatem do dobrego gabinetu kosmetycznego, by skorzystać ze skutecznych, bezpiecznych oraz nowoczesnych zabiegów dla cery dojrzałej!