ogrodzenie

Nowoczesne ogrodzenie – jaki kolor warto wybrać?

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego ogrodzenia wokół nowoczesnego domu? Zobacz, jakie kolory tego typu ogrodzeń są obecnie najmodniejsze!

Antracytowe ogrodzenie nowoczesne

Zdecydowanie najpopularniejszym kolorem wśród nowoczesnych materiałów ogrodzeniowych jest antracyt. To kolor ciemnoszary, również określany jako grafitowy, który bardzo dobrze komponuje się z różnymi barwami, na przykład bielą, beżem, jasną szarością, kolorem ceglanym oraz z drewnem.

Antracytowe nowoczesne ogrodzenie – https://fello.pl/ogrodzenia/ może przybierać różne formy. Najczęściej klienci decydują się na zakupienie ogrodzeń panelowych o konstrukcji palisadowej. Panele ogrodzeniowe tego typu wykonane są wtedy z palisady z poziomo układanych profili. Do wyboru jest wiele wzorów, które pomiędzy sobą różnią się szerokością profili oraz prześwitu pomiędzy nimi. Można też spotkać się z ogrodzeniami o żaluzjowej konstrukcji, w których profile są przechylone, dając efekt żaluzji.

Nowoczesne ogrodzenie w kolorze czarnym

Wśród popularnych kolorów ogrodzeń nowoczesnych znajduje się również czerń. To kolor uniwersalny, ponieważ można dopasować go do praktycznie każdej barwy.

Dobrze komponuje się on również z wszystkimi kolorami słupków i podmurówek, na przykład można zestawić go z ogrodzeniami gabionowymi z kamieni, ogrodzeniami wykończonymi za pomocą betonowych płyt albo kamiennych okładzin.

Ogrodzenie nowoczesne imitujące drewno

Chociaż drewno nie jest kojarzone zwykle z nowoczesną architekturą, to jednak również w tym przypadku jest ono bardzo często stosowane. Dodatkowo można również zdecydować się na jego imitację, na przykład w formie aluminiowych paneli ogrodzeniowych.

Nowoczesne ogrodzenia wykonane z paneli imitujących drewno efektownie komponują się z podobnymi drewnopodobnymi albo drewnianymi elementami na elewacji budynku. Również można zestawić je z drewnianą stolarką okienną albo drzwiową.

Najczęściej w przypadku ogrodzeń nowoczesnych drewnopodobne elementy są umieszczane tylko na części ogrodzenia, na przykład tworzą dekoracyjny pas, który biegnie wzdłuż niego, wykańcza nie nimi tylko furtkę albo bramę.

Jasnoszare ogrodzenia nowoczesne

Kolor jasnoszary stosowany jest głównie jako element słupków i podmurówek. Bardzo dobrze wygląda on w towarzystwie ciemniejszych barw, na przykład czerni albo antracytu.

Ciekawym wyborem będą również w tym przypadku jasnoszare płyty betonowe, które nadają konstrukcjom efektowny wygląd w przemysłowym, loftowym stylu. Okłada się nimi słupki oraz podmurówki. Można też zdecydować się na całe ogrodzenie wykonane z betonu architektonicznego.