Bieg po zdrowie? Tylko w dobrych butach!

Bieg po zdrowie? Tylko w dobrych butach!

Korzyści płynące z biegania są rozległe: smukła sylwetka, sprężystość mięśni, dotleniona skóra, regularnie dostarczana dawka endorfin, a wraz z nimi poczucie szczęścia, radości i zadowolenia z życia. Jednak, aby to wszystko mieć, należy nie tylko regularnie biegać – potrzebne są jeszcze odpowiednie buty.

Wzrost popularności aktywności sportowej wśród Polaków to znak, że coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na to, co jemy, ale również na formę spędzania czasu wolnego. Aby wyglądać szczupło, mieć wysportowaną sylwetkę i dobrą kondycję fizyczną, trzeba się ruszać – najlepiej na świeżym powietrzu. Bieganie to umożliwia. Jest niedrogie i nie wymaga specjalnych umiejętności – wystarczy trening oraz właściwe obuwie.

W ofercie sklepu www.eobuwie.pl, znaleźć można szeroki wybór obuwia sportowego zaprojektowanego z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie biegaczy i biegaczek. Buty należy dobierać odpowiednio do rodzaju podłoża, na którym się trenuje, a także w zależności od sposobu układania stopy i masy ciała. Jeśli brak czasu zmusza nas do biegania w okolicy miejsca zamieszkania, a mieszkamy w centrum miasta, gdzie główną nawierzchnią jest asfalt albo beton, wybierzmy model tak zaprojektowany, aby chronił stopę przed twardą nawierzchnią, charakteryzował się dużą amortyzacją i elastycznością. Asfaltowa nawierzchnia daje bowiem możliwość szybkiego biegania z dobrym odbiciem. W butach do biegania w mieście nie musimy się martwić o to, czy nawierzchnia jest sucha, czy mokra, jednak podeszwa powinna być tak dopasowana, aby chronić stopę przed intensywnymi drganiami. Biegając natomiast ścieżkami leśnymi, charakteryzującymi się miękką nawierzchnią, nie narażamy stopy na drgania, a jedynie na urazy powstałe na skutek niespodziewanego poślizgu na ostrym kamieniu, czy wystającym korzeniu. Buty do biegania w terenie charakteryzować się więc muszą inną przyczepnością.

Obuwie oferowane w sklepie eObuwie.pl jest wykonane z najlepszych, zaawansowanych technologicznie materiałów ukierunkowanych na ochronę i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia urazów na skutek biegania po betonowej i leśnej, terenowej, nawierzchni. W butach odpowiednio dopasowanych bieganie jest zarówno skuteczne, jak i bezpieczne.

Prawidłowo wyposażonemu biegaczowi, oprócz butów, potrzebny jest już tylko zapał i konsekwentność. Warto o nie zadbać – korzyści z biegania są bowiem ogromne.