blat kwarcowy

Blaty kwarcowe – dlaczego są tak popularne?

Trudno w całym domu znaleźć miejsce, w którym wykonuje się tak wiele różnorodnych operacji, jak w kuchni. Ciągła zmiana temperatury i wilgotności a przy tym różnego rodzaju wibracje, uderzenia i wiele ostrych narzędzi. To przyczyny, dla których robocze blaty kuchenne muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są na to wszystko odporne. Czy to dlatego blaty kwarcowe zdobywają tak wielką popularność?

Czy blaty kwarcowe pasują do każdej kuchni?

Eleganckie, a przy tym wytrzymałe i pasujące do wystroju nowoczesnej kuchni blaty kwarcowe Dekton to obiekt westchnień wielu pań domu. Hiszpański producent zadbał o najwyższą estetykę w najdrobniejszym detalu. Aż dziw, że produkt tak starannie wykończony może być jednocześnie tak odporny na niezbyt delikatne traktowanie, jakie często spotyka go podczas prac kuchennych.

Dla wielu miłośników stylu mieszanego dobrą informacją będzie fakt, że blaty kwarcowe pasują zarówno do nowoczesnych i chłodnych kuchni skandynawskich, jak i pełnych ciepła i przytulnego uroku tradycyjnych wnętrz rustykalnych. Jeśli wolisz, aby stylistyka blatów kwarcowych miała większy udział w Twojej kuchni, możesz z tego samego materiału wykonać pokrycie przestrzeni rozdzielających dolne i górne szafki kuchenne.

Z czego wynika wysoka jakość blatów kwarcowych

Materiałem, z którego wykonuje się te niezwykle popularne blaty kwarcowe w Szczecinie, jest konglomerat kwarcowy. Ze względu na skład jest on bardzo podobny do kamienia. Aby możliwe było bardziej precyzyjne dopasowanie do potrzeb każdego klienta, oprócz kwarcu zawiera on dodatkowo żywicę poliestrową.

Dodatek pigmentów pozwala na uzyskanie ciekawej kolorystyki. Dzięki temu blaty kwarcowe mogą równie dobrze wpisać się w kuchnie wykończone na biało, jak i stanowić ciekawy akcent kolorystyczny w zestawieniu z innymi barwami. Świetny efekt uzyskuje się, jeśli oprócz blatów roboczych z tego samego materiału wykona się również parapety. Niezwykły wygląd sprawia, że blaty kwarcowe królują w nowoczesnych, otartych na salony kuchniach.