wtorek, 3 października, 2023
Strona główna Aktualności Catering dietetyczny – ile trzeba za niego zapłacić?

Catering dietetyczny – ile trzeba za niego zapłacić?

Czy chcesz odżywiać się zdrowiej, ale nie masz czasu na samodzielne gotowanie? Całe dnie spędzasz w pracy i nie chcesz zamawiać niezdrowego jedzenia? Rozwiązanie to catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa. Na czym dokładnie polega taka usługa cateringowa? Ile trzeba za nią zapłacić?

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering jest usługą, która polega na dowozie gotowych dań pod wskazany adres. Chociaż zwykle kojarzona jest z urodzinami lub ślubami, to jednak dostępna jest także jako catering dietetyczny.

Pod pojęciem cateringu dietetycznego znajduje się usługa, która polega na dowożeniu gotowych dań w pudełkach. Właśnie dlatego jest on również nazywany dietą pudełkową. Firma cateringowa przygotowuje wtedy dania dla klienta na cały dzień i dostarcza je o poranku. Wystarczy je tylko wyjąć z opakowania i ewentualnie podgrzać.

Catering dietetyczny – rodzaje

Firmy oferująca catering dietetyczny mają dla swoich klientów szeroką gamę menu do wyboru. Wśród dostępnych propozycji znajdują się między innymi:

  • dieta odchudzająca

  • dieta dla sportowców

  • dieta wegetariańska i wegańska

  • dieta eliminująca alergeny jak gluten, laktoza

  • dieta dla diabetyków

  • dieta dla osób z wysokim cholesterolem

Są to tylko przykładowe warianty diety, ponieważ jest ich znacznie więcej, dlatego warto zapoznać się z różnymi propozycjami firmy cateringowych.

Przykładowo osobom chcącym zamówić catering dietetyczny Rybnik – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-rybnik/ daje dostęp do kilku sprawdzonych firm świadczących usługi w tym zakresie. Można zapoznać się z nimi online.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Koszty cateringu dietetycznego zależne są od wielu czynników, między innymi od wybranej diety, jej kaloryczności, liczby posiłków czy adresu dostawy.

Zazwyczaj za miesięczny abonament należy zapłacić około 1500-2000 złotych. Oznacza to, że jeden dzień diety pudełkowej to koszt od około 50 do 70 złotych.

Warto jednak wskazać, że przy zamówieniu dłuższego abonamentu koszty mogą być niższe, a wiele firm cateringowych ma także dla swoich klientów atrakcyjne promocje, z którymi można zaoszczędzić jeszcze więcej.

Jak wybrać najlepszą ofertę cateringu dietetycznego?

Dobra firma prowadząca usługi w ramach cateringu dietetycznego powinna oferować wysokiej jakości posiłki w przystępnych cenach, zapewniając swoim klientom pełną satysfakcję z zakupu.

Dania powinny być smaczne, różnorodne, zbilansowane, powinny także atrakcyjnie wyglądać. Wiele firm oferuje możliwość zamówienia cateringu próbnego na jeden lub kilka dni, dlatego można wtedy samodzielnie zadecydować, czy dana oferta rzeczywiście będzie spełniała wszystkie wymagania czy też lepiej skorzystać z innej.

RELATED ARTICLES

Wkładka do wózka dziecięcego – jakie są zalety jej używania?

Współczesne rodzicielstwo stawia przed opiekunami coraz więcej wyzwań, a jednym z nich jest dbałość o komfort i bezpieczeństwo najmłodszych podczas codziennych aktywności. Warto więc...

Jak przebiega odbiór odpadów?

W dzisiejszych czasach troska o środowisko naturalne stała się nieodłącznym elementem naszego życia. Jednym z kluczowych aspektów, który wpływa na stan naszej planety, jest...

Dlaczego warto zdecydować się na montaż oczyszczalni przydomowej?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można zminimalizować negatywny wpływ na środowisko i jednocześnie zaoszczędzić na kosztach związanych z utylizacją ścieków? Rozwiązanie może być bliżej...

POPULARNE

Wkładka do wózka dziecięcego – jakie są zalety jej używania?

Współczesne rodzicielstwo stawia przed opiekunami coraz więcej wyzwań, a jednym z nich jest dbałość o komfort i bezpieczeństwo najmłodszych podczas codziennych aktywności. Warto więc...

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Chirurg szczękowy to specjalista w dziedzinie stomatologii, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz chirurgicznymi procedurami związanymi z jamą ustno-szczękową. To zawód, który wymaga zaawansowanej...

Wykończenia wnętrz – dlaczego warto zlecić fachowcom?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na remonty i wykończenia wnętrz w swoich domach czy mieszkaniach. To naturalne dążenie do stworzenia przestrzeni,...

Jakie są sposoby leczenia krótkowzroczności?

Krótkowzroczność, znana również jako myopia, to jedna z najczęstszych wad wzroku na świecie. Osoby cierpiące na krótkowzroczność widzą obiekty blisko siebie wyraźnie, ale mają...