Ćwiczenia na płaski brzuch z wykorzystaniem drabinki gimnastycznej

Któż z nas nie marzy o doskonałej figurze- kobietom zwykle zależy na płaskim brzuchu, mężczyznom zaś na tym, by mięśnie brzucha i klatki piersiowej były odpowiednio wyrzeźbione. Niestety tego efektu nie da się osiągnąć bez odpowiedniej diety, ta zaś nie będzie w pełni skuteczna, jeśli nie połączymy jej z ćwiczeniami.

Należy zaznaczyć, że brzuch jest jedną z najtrudniejszych partii ciała, jeśli chodzi o pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i jego wymodelowanie. Aby osiągnąć zamierzony efekt potrzeba więc samozaparcia, wytrwałości, motywacji oraz pakietu odpowiednich ćwiczeń. Dziś podpowiemy, jak pokierować swoim treningiem, by móc w przyszłości cieszyć się jego efektami. Może to trochę potrwać, ale z pewnością warto zdecydować się na ten krok, zyskując nie tylko lepsze samopoczucie i poczucie własnej wartości, ale także dbając o swoje zdrowie, zarówno pod katem fizycznym, jak i psychicznym.

Trening na płaski brzuch – o czym należy pamiętać

Zacznijmy od tego, że nie każdy człowiek, ciało, organizm jest taki sam, dlatego przebieg drogi do wymarzonej sylwetki u każdego może być nieco inny. Najważniejsze, by nie zniechęcać się na wstępie pamiętając, że płaski brzuch to nie tylko względy natury estetycznej, ale także szansa na zachowanie zdrowia- nadmiar tkanki tłuszczowej odkładający się w obrębie brzucha może bowiem powodować wiele groźnych chorób.

—————-

Trening na drabince gimnastycznej BenchK – https://benchk.com/

—————-

Po drugie, musimy mieć świadomość tego, że spalenie tkanki tłuszczowej wyłącznie z okolic brzucha jest niemożliwe. Jest to bowiem ta partia ciała, z której tłuszcz spalany jest jako ostatni- gdy ćwiczymy, nasz organizm by zapewnić sobie odpowiedni poziom energii, pobiera tłuszcz zgromadzony w różnych obszarach ciała, przemieniając ją na energię. Brzuch jest niejako magazynem, z którego korzysta się niemal na końcu. Osobom, które liczą na szybkie efekty wydaje się, że jeśli będą codziennie i z dużą częstotliwością wykonywać ćwiczenia stricte na brzuch, to równie szybko spalą nadmiar tkanki tłuszczowej. A tymczasem wcale tak nie będzie, bowiem tłuszczu pozbędą się do pewnego momentu, później zaś będą rozbudowywać mięśnie brzuch, osiągając całkiem odwrotne rezultaty, niż te zamierzone.

Ćwiczenia przy drabince gimnastycznej na płaski brzuch

Z pewnością padnie więc pytanie, jak ćwiczyć, by osiągnąć efekt płaskiego brzucha? Najwłaściwszym treningiem będzie ten, który angażuje najwięcej mięśni, a więc trening urozmaicony. Jego zaletą jest także to, że ciało niema możliwości przyzwyczajenia się do poszczególnych ruchów i czynności, dzięki czemu szybciej zauważymy rezultaty.

Odbycie różnorodnego treningu wcale nie wymaga posiadania dużej ilości sprzętu, narzędzi, wizyt na siłowni czy też wsparcia trenera personalnego. Wystarczy, że skorzystamy z jednego z najlepszych i najskuteczniejszych narzędzi sportowych, jakim jest drabinka gimnastyczna. Co niektórych pewnie zdziwi ta odpowiedź, bowiem sprzęt ten kojarzą wyłącznie ze szkolnych sal gimnastycznych, w rzeczywistości jednak jest to produkt, przy którego pomocy możemy w sposób skuteczny i bezpieczny ćwiczyć wszystkie partie ciała, pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej, dbając o swoje zdrowie, dobre samopoczucie, kondycję oraz dążąc do wymarzonej sylwetki i płaskiego brzucha.

Poniżej przedstawimy kilka ćwiczeń, które warto uwzględnić w swoim treningu. Będą to propozycje typowych ćwiczeń na płaski brzuch, które powinniśmy wykonywać nie częściej niż raz na tydzień.

Unoszenie nóg w zwisie

W celu wykonania tego ćwiczenia stajemy tyłem do drabinki, wyprostowane w łokciach ręce unosimy do góry i chwytamy ten szczebel drabinki, który pozwoli nam na swobodny zwis, bez dotykania stopami podłoża. Następnie zginamy nogi w kolanach, jednocześnie przyciągając je jak najbliżej klatki piersiowej pamiętając jednocześnie, by zachować wciąż prosty kręgosłup. Pozostajemy przez chwilę, po czym wracamy do pozycji wyjściowej.

Wymachy nóg w powietrzu

Kładziemy się na plecach tak, by drabinka znajdowała się za naszą głową. Chwytamy oburącz drugi od dołu szczebel, mając ręce nieco zgięte w łokciach. Następnie pamiętając o tym, by linią kręgosłupa przywrzeć jak najbliżej podłoża, trzymając złączone i wyprostowane nogi unosimy je do góry na taką wysokość, by jak najbardziej poczuć mięśnie brzucha i ich wysiłek. Teraz wykonujemy ruchy zbliżone jak przy tradycyjnych nożycach, z tym że nie krzyżujemy nóg.

Brzuszki

Jest to jedno z podstawowych i najbardziej skutecznych ćwiczeń na brzuch. Kładziemy się na plecach, stopami zahaczamy o drugi szczebel drabinki, dłonie splatamy za głową i wykonujemy skłony- wcale nie musimy sięgać głową jak najbliżej kolan, wystarczy lekkie uniesienie tułowia, by mięśnie brzucha zaczęły pracować.

To tylko kilka podstawowych ćwiczeń a w rzeczywistości jest ich całe mnóstwo. Drabinka gimnastyczna może stać się Twoim najlepszym narzędziem w drodze po płaski brzuch. Odpowiedni sprzęt a reszta zależy już tylko od Ciebie.