Strona domowa Aktualności Czy mokra karma dla psa powinna zawierać owoce?

Czy mokra karma dla psa powinna zawierać owoce?

0
0
karma dla psa

Podstawą składu dobrej jakości mokrej karmy dla psa jest oczywiście mięso. Jednak w wielu produktach znajdziemy także inne dodatki w postaci tłuszczów, ziół, minerałów, witamin oraz owoców. Czy te ostatnie są pożądanym składnikiem czy wręcz odwrotnie? Czy warto wybierać mokre karmy dla psa z owocami? O tym w artykule.

Skład najlepszej mokrej karmy dla psa powinien być przede wszystkim jak najbardziej naturalny, a jej podstawę powinno stanowić mięso lub ryby. Jednak czworonóg, podobnie jak człowiek, potrzebuje również innych składników, by uzupełnić swoje zapotrzebowanie na witaminy i minerały. To dlatego w dobrej jakości karmie dla psa znajdziemy tłuszcz omega 3, zioła, a także owoce. Te ostatnie są świetnym źródłem antyoksydantów i innych, cennych dla zdrowia pupila związków.

Dlaczego owoce są zdrowe dla psa?

Wiele osób uważa, że owoce to źródło jedynie wody i cukrów, a podawanie ich zwierzętom będzie prowadzić do tycia. Jednak jest to mylny pogląd. Nawet dzikie zwierzęta, takie jak wilki, od czasu do czasu, zjadają jagody, które znajdą w lesie, właśnie po to, by uzupełnić swoją dietę o cenne mikroskładniki.

Sprawdź także: https://digilife.pl/ranking-suchych-karm-dla-psa/

W owocach jest mnóstwo witamin, minerałów i antyoksydantów. Substancje te podnoszą odporność organizmu, zapewniają piękny i zdrowy wygląd sierści, dodają zwierzęciu witalności. Przeciwutleniacze natomiast chronią przed chorobami i spowalniają procesy starzeniowe organizmu. Z kolei błonnik, który znajdziemy w owocach wspomaga pracę układu trawiennego i wspiera rozwój dobroczynnych bakterii we florze jelitowej.

Jak podawać psu owoce?

Jeśli chcemy wzbogacić dietę naszego czworonoga, najlepiej jest wybrać mokre kramy dla psów, które zwierają owocowe dodatki w swoim składzie. Producenci najczęściej sięgają po jagody, borówki i żurawinę. Owoce jagodowe są dla zwierząt bardzo zdrowe i obfitują w antyutleniacze.

W sklepach dla zwierząt, takich jak WyspaZwierzat.pl, znajdziecie szeroki wybór dobrej jakości mokrych karm dla psów zawierających te owoce. Sięgając po takie produkty macie też pewność, że nie przesadzicie z ilością owoców w diecie czworonoga. Pamiętajmy, że powinny one być jedynie dodatkiem, a nie pełnowartościowym posiłkiem. Serwowanie mokrej karmy dla psa będzie więc najlepszym rozwiązaniem, gdyż pozwoli nam to zachować odpowiedni balans zawartości owoców w diecie psiaka.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej artykułów z  Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz także

Prosty do zrobienia przepis na kurczaka po chińsku, który zachwyci całą twoją rodzinę

Jeśli nie masz pojęcia, co zrobić dzisiaj na obiad, polecam ci kurczaka po chińsku. Ta pro…