karma dla psa

Czy mokra karma dla psa powinna zawierać owoce?

Podstawą składu dobrej jakości mokrej karmy dla psa jest oczywiście mięso. Jednak w wielu produktach znajdziemy także inne dodatki w postaci tłuszczów, ziół, minerałów, witamin oraz owoców. Czy te ostatnie są pożądanym składnikiem czy wręcz odwrotnie? Czy warto wybierać mokre karmy dla psa z owocami? O tym w artykule.

Skład najlepszej mokrej karmy dla psa powinien być przede wszystkim jak najbardziej naturalny, a jej podstawę powinno stanowić mięso lub ryby. Jednak czworonóg, podobnie jak człowiek, potrzebuje również innych składników, by uzupełnić swoje zapotrzebowanie na witaminy i minerały. To dlatego w dobrej jakości karmie dla psa znajdziemy tłuszcz omega 3, zioła, a także owoce. Te ostatnie są świetnym źródłem antyoksydantów i innych, cennych dla zdrowia pupila związków.

Dlaczego owoce są zdrowe dla psa?

Wiele osób uważa, że owoce to źródło jedynie wody i cukrów, a podawanie ich zwierzętom będzie prowadzić do tycia. Jednak jest to mylny pogląd. Nawet dzikie zwierzęta, takie jak wilki, od czasu do czasu, zjadają jagody, które znajdą w lesie, właśnie po to, by uzupełnić swoją dietę o cenne mikroskładniki.

Sprawdź także: https://digilife.pl/ranking-suchych-karm-dla-psa/

W owocach jest mnóstwo witamin, minerałów i antyoksydantów. Substancje te podnoszą odporność organizmu, zapewniają piękny i zdrowy wygląd sierści, dodają zwierzęciu witalności. Przeciwutleniacze natomiast chronią przed chorobami i spowalniają procesy starzeniowe organizmu. Z kolei błonnik, który znajdziemy w owocach wspomaga pracę układu trawiennego i wspiera rozwój dobroczynnych bakterii we florze jelitowej.

Jak podawać psu owoce?

Jeśli chcemy wzbogacić dietę naszego czworonoga, najlepiej jest wybrać mokre kramy dla psów, które zwierają owocowe dodatki w swoim składzie. Producenci najczęściej sięgają po jagody, borówki i żurawinę. Owoce jagodowe są dla zwierząt bardzo zdrowe i obfitują w antyutleniacze.

W sklepach dla zwierząt, takich jak WyspaZwierzat.pl, znajdziecie szeroki wybór dobrej jakości mokrych karm dla psów zawierających te owoce. Sięgając po takie produkty macie też pewność, że nie przesadzicie z ilością owoców w diecie czworonoga. Pamiętajmy, że powinny one być jedynie dodatkiem, a nie pełnowartościowym posiłkiem. Serwowanie mokrej karmy dla psa będzie więc najlepszym rozwiązaniem, gdyż pozwoli nam to zachować odpowiedni balans zawartości owoców w diecie psiaka.