zmarszczki

Czy wazelina jest dobra pod oczy ze zmarszczkami?

Czy wazelina jest dobra pod oczy? Takie pytania zadaje sobie wiele kobiet, próbujących znaleźć domowy sposób na zmarszczki. Wazelina to znany i ceniony produkt, posiadający szerokie zastosowanie w kosmetologii. Jak wazelina wpływa na zmarszczki? Jak ją stosować? Czy można łączyć ją z innymi produktami?

Czy wazelina jest dobra pod oczy? – działanie produktu

Czy wazelina jest dobra pod oczy? – Produkt ten niewątpliwie posiada wiele zastosowań, jednak walka ze zmarszczkami nie jest oczywistą odpowiedzią. Wazelina wykazuje właściwości nawilżające, nawadniające, wygładzające oraz kojące. Pomaga ona również w regenerowaniu naskórka oraz niwelowaniu widoczności cieni pod oczami. Środek ten wpływie więc pozytywnie na kondycję skóry, jednak nie posiada silnego działania przeciwzmarszczkowego. Jej działanie można opisać jako podbudowę pod stosowanie innego produktu, skoncentrowanego na działaniu przeciwzmarszczkowym. Takim kosmetykiem może być krem pod oczy na zmarszczki, posiadający skład oparty o naturalne składniki aktywne, który jest bezpieczny dla skóry.

Przykładowy składnik

Dobroczynne działanie przeciwzmarszczkowe

olej z ogórka

Zmniejsza cienie i worki pod oczami, poprawia mikrokrążenie krwi oraz regenerację

olej z awokado

Pobudza produkcję kolagenu i procesy naprawcze, dodatkowo nawilżając i natłuszczając skórę

olej ze słodkich migdałów

Wygładza i nawilża skórę, zmniejsza zaczerwienienia oraz łagodzi stany zapalne

zmarszczki

Wazelina nie zawiera substancji odżywczych. Nie znajdziemy w niej składników regenerujących czy nawilżających. Jest za to mocno natłuszczającym emolientem, który dobrze chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Sama w sobie nie odnawia skóry, ale dzięki temu, że tworzy na niej barierę okluzyjną, skóra może rozpocząć proces odnowy. Dlatego jeśli zależy nam na przeciwzmarszczkowym działaniu wazeliny, dobrze jest pod nią nałożyć warstwę kremu przeciwzmarszczkowego, który dostarczy składników odżywczych – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde, posiadający w swojej ofercie kremy pod oczy w sklepie verdelab.pl

Czy wazelina jest dobra pod oczy w połączeniu z kremem?

Wyjaśniając to, czy wazelina jest dobra pod oczy nie można zapomnieć o połączeniu jej z innymi produktami. Jednym z takich kosmetyków może być przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Stosowanie obu kosmetyków pod oczy będzie miało dobroczynne działanie, jednak wazelina sama w sobie nie zyska nowych właściwości pod wpływem innego produktu. Niemniej jednak warto stosować ją szczególnie w obszarach, które ulegają przesuszeniu oraz w okresach zimowych, w których skóra jest mniej odżywiona. Stosując wazelinę należy mieć jednak na uwadze to, by nie nakładać na skórę zbyt dużej ilości tego specyfiku. Nadmiar wazeliny może zapchać pory skóry. Aby stosowanie wazeliny było skuteczne oraz bezpieczne należy przestrzegać kilku zasad:

  • należy uważać, by wazelina nie dostała się do oczu, ponieważ wywoła to podrażnienie i zaczerwienienie,
  • wazeliny nie powinno się zostawiać na całą noc, ponieważ skóra pod oczami jest delikatna i cienka,
  • wazelinę należy nakładać ostrożnie oraz pozostawić na skórze na maksymalnie pół godziny,
  • gdy minie czas stosowania produktu, należy umyć twarz ciepłą wodą.

zmarszczki

Stosowanie domowych metod na zmarszczki zaleca się połączyć z bardziej zaawansowaną kuracją, w skład której warto włączyć kremem przeciwzmarszczkowym pod oczy. Taki kosmetyk powinien mieć jednak jak najbardziej naturalne składniki aktywne, które będą bezpieczne dla skóry. Warto pamiętać także o zdrowych nawykach: regularnym, higienicznym śnie i ruchu oraz zdrowej diecie. Dopiero tak wsparta skóra, od wewnątrz i od zewnątrz, zregeneruje się szybciej i odwdzięczy się spłyceniem zmarszczek – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog

Izoze Eye – jakie działanie wykazuje na zmarszczki?

zmarszczki

Izoze Eye to przeciwzmarszczkowy krem pod oczy, który można stosować rano i wieczorem. Produkt ten bazuje na naturalnych składnikach aktywnych, którym zawdzięcza swoje dobroczynne właściwości. Krem Izoze Eye nie tylko działa przeciwzmarszczkowo, ale także pielęgnuje wrażliwą skórę pod oczami oraz dba o jej prawidłową kondycję. Kosmetyk posiada lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję, która nie zapycha porów. Ponadto kosmetyk ten nie zawiera szkodliwych związków. Za jego korzystne działanie na skórę pod oczami odpowiadają m.in. skwalan roślinny, olej z opuncji figowej czy olej ze słodkich migdałów.

Czy wazelina jest dobra pod oczy – nie pozostawia już żadnych wątpliwości. Kosmetyk ten wpływa korzystnie na kondycję skóry oraz jest świetną podbudową pod stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego. Wybierając krem pod oczy warto zadbać o to, by bazował on na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego.

FAQ

1. Czy wazelina jest dobra pod oczy, jeśli stosuję ją co tydzień?

Wazelinę można stosować codziennie, wtedy efekty będą bardziej zauważalne. Niemniej jednak jej działanie nie jest tak skuteczne, jak kremu pod oczu. Dlatego warto połączyć oba kosmetyki lub stosować je zamiennie. Wybierając krem przeciwzmarszczkowy należy pamiętać o tym, by był on oparty o naturalne składniki aktywne, np. Izoze Eye.

2. Stosuję krem i wazelinę na zmarszczki i mam pytanie czy wazelina jest dobra pod oczy, czy lepiej z niej zrezygnować?

Wazelina wykazuje właściwości nawilżające, kojące i regenerujące. Stosowanie jej przynosi korzyści, jednak muszą na nią uważać osoby z tendencjami do zapychania porów. Dlatego decyzję o dołączeniu wazeliny do kuracji należy podjąć indywidualnie. Podstawą domowego radzenia sobie ze zmarszczkami powinien być dobrze dobrany, oparty o naturalne składniki aktywne, krem pod oczy.

3. Czy wazelina jest dobra pod oczy, jeśli mam problematyczną cerę?

Nie, wazelina u osób z tłustą, mieszaną i problematyczną cerą może doprowadzać do zapychania się porów. Dlatego też w takiej sytuacji lepszym wyborem jest stosowanie kremu pod oczy, który będzie miał bezpieczny dla skóry skład.

4. Chcę rozpocząć naturalną kurację przeciwzmarszczkową i zastanawiam się czy wazelina jest dobra pod oczy?

Wazelinę można stosować jako uzupełnienie kuracji przeciwzmarszczkowej, lecz nie jako jej główny komponent. Może ona stanowić dodatek, jak inne domowe sposoby, np. maseczka z fusów kawy pod oczy. Podstawą kuracji powinien być krem pod oczy z bezpiecznym dla skóry składem.

Bibliografia

  1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
  2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
  3. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
  4. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
  5. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
  6. Raszeja-Kotelba  B.,  Bohdanowicz  D., Problemy dermatologiczne  okresu  starzenia  się 2002