zmarszczki

Jak ukryć zmarszczki pod makijażem skutecznie?

Jak ukryć zmarszczki pod makijażem – zastanawia się wiele przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż każda kobieta pragnie gładkiej, atrakcyjnie wyglądającej cery. Na szczęście, dzięki używaniu odpowiednich kosmetyków, można ukryć płytkie i nieco głębsze oznaki starzenia się skóry. Trzeba jednak kierować się kilkoma zasadami podczas wykonywania makijażu.

Jak ukryć zmarszczki pod makijażem – najważniejsze informacje

Jak ukryć zmarszczki pod makijażem? – wykonanie dobrego makijażu wcale nie jest tak skomplikowane. W poniższej tabelce zaprezentowano najważniejsze informacje dotyczące makijażu w przypadku zmarszczek:

Makijaż ukrywający zmarszczki – wskazówki

Czy makijaż nie pogłębi zmarszczek? Istnieje takie ryzyko, zwłaszcza jeżeli wykonujemy go w nieodpowiedni sposób. Jeśli jednak starannie wykonujemy makijaż, nie musimy bać się tego, że negatywnie wpłynie on na kondycję naszej skóry i pogłębi uciążliwe zmarszczki
Jak wielu kosmetyków trzeba użyć, aby ukryć

zmarszczki?

Ciężko o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Wiele zależy od wyjściowego stanu skóry. Na pewno przydatny będzie krem, bo na nawilżonej skórze zmarszczki spłycają się. Ukryjemy zmarszczki nakładając podkład lub krem BB. Wskazane jest także zastosowanie, ale oszczędnie pudru, by nie pozostał w załamaniach skóry. Róż i bronzer mogą zaś pomóc w odwróceniu uwagi od zmarszczek
Czy rozświetlacz nie pogłębi zmarszczek? Rozświetlacz odbija światło – przyciąga spojrzenie. Należy go więc nakładać tam, gdzie zmarszczek nie ma

Makijaż jest sprzymierzeńcem kobiet. Można pod nim ukryć niedoskonałości lub zmarszczki. Makijaż nie może zastąpić nam jednak odpowiednio dobranej pielęgnacji. Dobrze wypielęgnowana skóra odwdzięczy się zdrowym i promiennym wyglądem, dlatego na tak zadbanej skórze makijaż będzie się prezentował lepiej. Warto pamiętać także, że przed nałożeniem makijażu należy zawsze nałożyć krem nawilżający, ponieważ zabieg ten wygładza skórę. Wszystkie kosmetyki powinny być dopasowane do potrzeb skóry. Warto zwracać uwagę na oznaczenia producenta. Dzięki temu dowiemy się, jakiemu typowi skóry dedykowany jest dany kosmetyk. Innego podkładu należy użyć do cery suchej, a innego do tłustej – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Jak ukryć zmarszczki pod makijażem i jakich kosmetyków użyć?

To, jak ukryć zmarszczki pod makijażem jest ważne, ale równie istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków kolorowych. Na szczęście, w sklepach z kosmetykami znajdziemy bardzo dużo dobrych jakościowo kosmetyków kolorowych. Warto w szczególności wyposażyć się w:

 • podkład w płynie bądź w formie pudru,
 • puder matujący,
 • rozświetlacz,
 • róż,
 • bronzer,
 • korektor.

Każdy z kosmetyków, które wymieniono wyżej pełni nieco inną rolę. Podkład ma za zadanie wyrównać ogólny koloryt skóry. Puder ma zaś ją zmatowić. Zadaniem rozświetlacza, różu oraz bronzera będzie podkreślenie urody. Przy pomocy bronzera można na przykład podkreślić kości policzkowe, a tym samym odwrócić uwagę od zmarszczek. Korektor warto zaś zastosować chociażby pod oczy.

zmarszczki

W przypadku makijażu, który ma ukryć zmarszczki, zawsze sprawdza się jedna rada. Nakładaj kosmetyki oszczędnie, w małej ilości, bo nadmiar będzie zbierał się w załamaniach skóry i zamiast ukrywać – uwypukli tylko zmarszczki. Bardzo ostrożnie dozuj kosmetyki o matowym wykończeniu – sypkie pudry. Do okolic oczu wybieraj jasne produkty, korektory i cienie, aby optycznie rozświetlić tę okolicę, bo to co jasne, wydaje się świeższe – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Zobacz również: Naturalne kremy na zmarszczki w verdelab.pl

Jak ukryć zmarszczki pod makijażem – nawilżający krem Buatic wygładzi zmarszczki

zmarszczki

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak ukryć zmarszczki pod makijażem, musimy pamiętać także o zastosowaniu odpowiedniego kremu. Najważniejsze jest oczywiście to, aby krem posiadał naturalny skład i dobrze nawilżał skórę. Najlepiej użyć kremu przed aplikacją podkładu. Dzięki nawilżeniu skóry, makijaż będzie się lepiej trzymał i nie będzie pogłębiał oznak starzenia się.

Dobrym wyborem będzie krem ze składnikami pochodzenia naturalnego Buatic. Zawiera on liczne składniki nawilżające i ujędrniające skórę: lawendę, koenzym Q10, peptydy. Dzięki temu skóra ładnie napnie się, a zmarszczki spłycą. Na tak przygotowanej skórze makijaż będzie prezentował się atrakcyjniej. Dzięki Buatic także w dłuższej perspektywie poprawi się znacznie ogólna kondycja skóry.

Krem zawsze należy wklepywać w starannie oczyszczoną skórę, bo w przeciwnym razie składniki aktywne w nim zawarte nie wchłoną się. Dzięki kosmetykom kolorowym można ukryć zmarszczki. Istotne jest jednak to, aby stosować produkty dopasowane do potrzeb skóry.

FAQ

 1. Jak ukryć zmarszczki pod makijażem w ciąży?

Ciąża to bardzo wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Niestety, nie każde kosmetyki mogą być stosowane w tym okresie. Większa ilość hormonów prowadzi niekiedy do przebarwień, które nasila makijaż. Dlatego tak ważne jest to, aby skonsultować się z lekarzem, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości i bacznie obserwować reakcje skóry na kosmetyki. W ciąży znacznie lepiej postawić na wartościową pielęgnację, najlepiej kosmetykami naturalnymi np. Buatic.

 1. Jak ukryć zmarszczki pod makijażem, jeżeli cera jest tłusta?

Na skórze tłustej makijaż nie trzyma się zbyt dobrze. Jest to szczególnie problematyczne w upalne, letnie dni. Jeżeli mamy skórę tłustą, należy tym bardziej pamiętać o użyciu odpowiedniego kremu. Pomocne będą także podkłady mineralne w pudrze. Warto także sięgnąć po bibułki matujące w ciągu dnia.

 1. Jak ukryć zmarszczki pod makijażem, jeżeli wychodzimy na cały dzień?

Jeżeli makijaż ma się utrzymać na naszej skórze przez cały dzień, przed kosmetykami kolorowymi naprawdę trudne zadanie. Na szczęście, dzięki zastosowaniu pudru, makijaż na pewno będzie trzymał się lepiej. Warto również pomyśleć o zastosowaniu specjalnego utrwalacza makijażu.

 1. Jak ukryć zmarszczki pod makijażem, jeśli mamy niewiele czasu na jego wykonanie?

Jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu na wykonanie makijażu, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie kremu BB. Będzie on łączył zarówno funkcję kremu, jak i podkładu.

Bibliografia

 1. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
 2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
 3. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011
 4. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C., Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010
 5. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
 6. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014