rzesy

Badanie rzęs – wszystko co powinieneś wiedzieć!

Badanie rzęs wykonuje się po to, by zdiagnozować choroby rzęs. Jakie to choroby? Kiedy należy przeprowadzić badanie rzęs oraz jak dbać o rzęsy, by były zdrowe?

Badanie rzęs – jakie choroby może zdiagnozować?

Badanie rzęs może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od podejrzenia wystąpienia danej choroby. Do schorzeń rzęs zalicza się nużycę, odbarwienie rzęs, nieprawidłowości wzrostu rzęs, łysienie rzęs, zapalenie brzegów powiek i łamliwość rzęs. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania rzęs oraz pojawienia się swędzenia w tym obszarze jest zakażenie nużeńcem. Aby dowiedzieć się, czy na rzęsach bytuje pasożyt, konieczne jest wykonanie odpowiednich badań. Głównie z tego powodu powinno się profilaktycznie wykonywać badanie rzęs, szczególnie w przypadku pojawienia się niepokojących objawów. Aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się nużycy, zaleca się również stosować naturalne kosmetyki aktywne, zawierające dobroczynne substancje aktywne pochodzenia naturalnego.

Składniki naturalne

Właściwości i działanie

wzmacniające naczynia krwionośne

zmniejszają przekrwienie skóry oraz niwelują zaczerwienienia

nawilżające, odżywcze i regenerujące

dbają o wrażliwą skórę, dostarczają odpowiednich składników oraz wzmacniają naturalne bariery ochronne

łagodzące i kojące

przynoszą ulgę podrażnionej skórze oraz zmniejszają odczuwany dyskomfort

rzesy

Nużyca to uciążliwa choroba, w trakcie której zaleca się leczenie pod okiem dermatologa oraz odpowiednią pielęgnację wrażliwej skóry. By dbać o jej kondycję, zaleca się stosować naturalne kosmetyki na nużeńca o aktywnym działaniu. Po zakończeniu kuracji warto używać kosmetyków nadal, ponieważ nużeniec lubi powracać – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog

Badanie rzęs – jak przebiega przy podejrzeniu nużycy?

Badanie rzęs przy podejrzeniu nużycy polega na pobraniu od pacjenta kilku rzęs lub brwi. Następnie są one badane pod mikroskopem w celu ustalenia, czy na ich powierzchni znajdują się mikroskopijne roztocza, które zwie się nużeńcem. Badanie jest bezbolesne i szybkie. Na wyniki czeka się około 10-15 minut. Nużeńca nie należy bagatelizować i jak najszybciej wykonać badanie rzęs na nużeńca. Objawy nużycy często mylone są z reakcjami alergicznymi, uczuleniami lub przemęczeniem oczu. Warto więc profilaktycznie wykonać badanie, by móc w odpowiednim czasie wdrożyć leczenie, zapobiegając dalszemu namnażaniu się nużeńca.

rzesy

Nużyca jest chorobą bardzo trudną do wyleczenia, dlatego należy być pod stałą opieką lekarza, ściśle stosować się do jego zaleceń i zażywać leki tak, jak każe. Oprócz tego warto pamiętać o zastosowaniu dermokosmetyków, które wzmocnią działanie leków – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde, właściciela sklepu verdelab.pl

Odexim – kiedy warto stosować?

Odexim to skuteczne kosmetyki na nużeńca, które stosuje się po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się pasożyta oraz niwelować objawy schorzenia. Kosmetyki Odexim mają skoncentrowaną formułę i działają kompleksowo, chronią skórę przed pasożytem oraz dbają o jej prawidłową kondycję. Kosmetyki te bazują na naturalnych składnikach aktywnych, które zostały wymienione w tabeli na początku artykułu. Stosowanie naturalnych kosmetyków na nużeńca jest bardzo ważne, ponieważ nie doprowadzają one do nadmiernej produkcji łoju, którym żywi się pasożyt. Naturalne kosmetyki o aktywnym działaniu wykazują szereg dobroczynnych właściwości, pozwalających wyleczyć nużycę.

Zestaw Odexim to 4 dermokosmetyki:

  • krem na rano

  • krem na dzień

  • płyn oczyszczający

  • pasta na noc

Każdy z nich zawiera odpowiednie składniki do walki z pasożytem, w zależności od potrzeb. Możesz wybrać jeden produkt, parę lub cały zestaw. Ciesz się zdrowiem!

Stosując profilaktycznie naturalne kosmetyki na nużeńca, zapobiegamy zakażeniu uciążliwym pasożytem. Kluczowe podczas takiej kuracji jest wybranie produktów z naturalnym, bezpiecznym dla skóry składem.

Podsumowanie

Badanie rzęs wykonuje się po to, by zdiagnozować wystąpienie różnych chorób, które dają objawy na rzęsach. Jedną z najczęściej diagnozowanych chorób rzęs jest nużyca. By nie dopuścić do zakażenia oraz rozprzestrzeniania się schorzenia zaleca się wykonywać profilaktycznie badanie rzęs oraz stosować naturalne kosmetyki na nużeńca.

FAQ

1. Badanie rzęs potwierdziło u mnie nużycę. Czy muszę przestać stosować tusz do rzęs?

Nie, jeśli badanie rzęs zdiagnozuje nużycę, zaleca się wymienić niektóre przybory kosmetyczne i kosmetyki, w tym tusz do rzęs. Nie ma jednak zaleceń odnośnie do zaprzestania używania takich przedmiotów. Po zdiagnozowaniu nużycy zaleca się jednak stosować naturalne kosmetyki na nużeńca, które będą dbały o prawidłową kondycję wrażliwej skóry, np. z serii Odexim.

2. Czy badanie rzęs pozwoli uniknąć zakażenia nużycą na rzęsach?

Tak, jeśli badanie będzie wykonywane profilaktycznie może pomóc uniknąć zakażenia nużycą lub rozprzestrzeniania się choroby. Zaleca się również stosować naturalne kosmetyki na nużeńca, by nie dopuścić do rozmnażania się pasożyta i powstawania uciążliwych objawów schorzenia.

3. Czy powinnam wykonać badanie rzęs, jeśli bolą i swędzą mnie rzęsy?

Tak, objawy takie jak swędzenie i pieczenie w okolicach rzęs oraz ich wypadanie to objawy, które powinny skłonić do wykonania badania rzęs. W przypadku wystąpienia takich objawów warto również stosować profilaktycznie kosmetyki na nużeńca, z naturalnym składem.

4. Dlaczego powinno się regularnie wykonywać badanie rzęs?

Badanie rzęs wykonywane regularnie pozwoli ocenić stan zdrowia oraz występowanie ewentualnej choroby bądź nieprawidłowości. Dzięki takim działaniom profilaktycznym jak badanie rzęs czy stosowanie naturalnych kosmetyków na nużeńca można wystarczająco szybko zdiagnozować chorobę i szybko ją wyleczyć.

Bibliografia

  1. Diaz-Perez J.L.: Demodex mites in rosacea. J Am Acad Dermatol. 1994,

  2. Horváth A., Neubrandt D., Ghidán Á., Nagy K.: Risk factors and prevalence of Demodex mites in young adults. Acta Microbiol Immunol Hung 2011, 58, 145-155

  3. Kuźna-Grygiel W., Kosik-Bogacka D., Czepita D., Sambor I.: Objawowe i bezobjawowe inwazje Demodex spp. powiek u osób w różnych grupach wiekowych, Wiad Parazytol. 2004, 50

  4. Kircik L., Del Rosso J., Layton AM., Schauber J.: Over 25 years of clinical experience with ivermectin: an overview of safety for an increasing number of indications. J Drugs Dermatol 2016, 15, 325-332

  5. Kircik L., Del Rosso J., Layton AM., Schauber J.: Over 25 years of clinical experience with ivermectin: an overview of safety for an increasing number of indications. J Drugs Dermatol 2016, 15, 325-332

  6. D.Czepita, W.Kuźna-Grygiel, D.Kosik-Bogacka: Badania nad występowaniem oraz rola Demodex folliculorum i Demodex brevis w patogenezie przewlekłego zapalenia brzegów powiek, Klin.Oczna, 2005