nawilzanie skory

Jak nawilżyć skórę pod oczami? – sprawdź!

Jak nawilżyć skórę pod oczami? – to jedno z najczęściej zadawanych pytań, szczególnie przez kobiety. Skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna i cienka, przez co znacznie łatwiej i szybciej ulega wszelkim podrażnieniom oraz szybciej starzeje się. Aby do tego nie dopuścić należy zastosować odpowiednią pielęgnację i nawilżenie. Podstawę stanowi właściwie dobrany krem pod oczy. Musi on działać nawodniająca, redukować opuchliznę, a także odżywiać i rozświetlać skórę. Jakie działania należy jeszcze podjąć, aby nawilżyć skórę pod oczami?

Wysuszona skóra pod oczami – przyczyny tego zjawiska

Wysuszona skóra pod oczami wynika z kilku istotnych czynników, spośród których można przede wszystkim wskazać na:

Przyczyna suchej skóry pod oczami

Charakterystyka

Brak nawilżenia To główny powód suchej skóry pod oczami. Nieregularne nawilżanie albo nawet jego całkowity brak sprawiają, iż cienka i pozbawiona skóra gruczołów łojowych skóra pod oczami szybciej przesusza się ze względu na panujące niekorzystne czynniki zewnętrzne np. klimatyzację, ogrzewanie, słońce
Niewłaściwa ochrona przed promieniami słonecznymi Niewłaściwa ochrona przed słońcem, nie tylko podczas opalania się, odpowiada za suchą skórę pod oczami. Słońce osłabia cienką warstwę hydrolipidową skóry, przez co ta szybciej traci wodę i jest mniej odporna na działanie jakichkolwiek czynników zewnętrznych
Starzenie się skóry Nawilżenie skóry maleje wraz z wiekiem. Odpowiadają za to fibroblasty, które z upływem czasu są coraz mniej aktywne oraz wytwarzają mniejszą ilość kwasu hialuronowego
Nieodpowiedni tryb życia Zmęczenie, stresujący tryb życia, nieodpowiednia dieta i problemy ze snem również przesuszają skórę pod oczami

Jak nawilżyć skórę pod oczami? – polecane zabiegi i kremy

Jak nawilżyć skórę pod oczami, aby efekty były skuteczne i dostrzegalne? W tym celu zaleca się zastosowanie kilku zabiegów oraz produktów. Obecnie gabinety medycyny estetycznej oferują szereg różnorodnych zabiegów. Spośród nich można też znaleźć takie, których zadaniem jest profilaktyka i niwelowanie suchej skóry pod oczami. Istotne jest, aby przestrzegać systematyczność oraz wykonać serię zabiegów zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Do najczęstszych zabiegów podnoszących nawilżenie skóry pod oczami należą:

 • Mezoterapia bezigłowa i mikroigłowa to najbardziej popularne zabiegi. Polegają one na zastosowaniu nawilżających koktajli opartych na bazie witamin, kwasu hialuronowego oraz wyciągów z roślin. Dzięki nim można nawilżyć skórę pod oczami i wygładzić drobniejsze zmarszczki występujące w okolicach oczu. Odstęp między zabiegami powinien wynosić 2-3 tygodnie do momentu uzyskania oczekiwanych efektów.
 • Karboksyterapia – To kontrolowane wprowadzanie dwutlenku węgla bezpośrednio pod skórę. Celem tego procesu jest głębsze odżywienie tkanek, redukcja opuchnięć i produkcja kolagenu.

Jak nawilżyć skórę pod oczami? – za pomocą kremów! Na rynku można spotkać wiele tego typu produktów. Warto wiedzieć, kiedy zmienić krem i na jaki. Po 20. roku życia wystarczy stosować lekkie kosmetyki nawilżające, które opierają się na działaniu kwasu hialuronowego, aloesu bądź bławatka. Między 27. a 30. rokiem życia zaleca się wybranie kremu zawierającego rozświetlające substancje, w tym witaminę C, kolagen i ekstrakty z roślin. Po 40. roku życia skóra wymaga już silniejszej regeneracji. W tym celu najlepiej, aby sięgnąć po gęste i odżywcze kremy z retinolem i witaminami.

Serum pod oczy sprawi, że efekty osiągniemy jeszcze szybciej. Posiada ono wyższą koncentrację aktywnych związków, a co ważne – wygodnie się je aplikuje.

nawilzanie skory

Sucha skóra zachowuje się podobnie jak suche kwiaty. Łatwo pęka i kruszy się, ulega trwałym odkształceniom, które nazywamy zmarszczkami. Dlatego jak najwcześniej należy zabiegać o odpowiednie nawilżenie skóry i dostarczać jej substancje wiążące wodę w naskórku, a także dbać o nawodnienie komórek od wewnątrz – pijąc wodę mineralną – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Wysuszona skóra pod oczami – jak uniknąć tego problemu?

nawilzanie skory

Wysuszona skóra pod oczami to problem, któremu można zapobiec. Szorstka skóra wokół oczu wymaga systematycznego oraz dogłębnego nawilżenia i odżywienia. Sucha skóra pod oczami potrzebuje nie tylko pielęgnacji, ale również odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. promienie słoneczne. Ponadto ważny jest odpowiedni tryb życia, gdyż skóra musi mieć czas na właściwą regenerację – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog

W tym celu potrzebny będzie krem pod oczy o substancjach nawilżających. Poza tym można wybrać również serum nawilżające do wrażliwej skóry. Dobrym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy, który natychmiast zapobiega odwodnieniu. Należy także stosować kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi, nie tylko w lecie. Dla lepszej kondycji skóry pod oczami ważna jest dieta bogata w kwasy tłuszczowe i duża ilość wody.

Jak nawilżyć skórę pod oczami? – składniki w kremach/serach

Jak nawilżyć skórę pod oczami stosując kremy/sera na te okolice? Odpowiedni kosmetyk musi zawierać:

 • antyoksydanty – chronią przed fotostarzeniem i uszkodzeniami słonecznymi. To np. witamina C, pterostilben.
 • składniki nawilżające, jak np. kwas hialuronowy, aloes,
 • substancje przeciwzmarszczkowe – wpływają na włókna wspierające skórę, np. kolagen: witamina C.
 • składniki zmniejszające przekrwienie, arnika, ruszczyk kolczasty, kofeina, guarana.

Warto wybiera serum pod oczy na podstawie zawartych w nim składników aktywnych. Na tej podstawie można dopasować właściwy produkt adekwatnie do potrzeb skóry.

Zobacz: Naturalne kosmetyki pod oczy w sklepie verdelab.pl

Jak nawilżyć skórę pod oczami? – Garisell

nawilzanie skory

Jak nawilżyć skórę pod oczami za pomocą produktu Garisell? Jest on zalecany, ponieważ posiada odpowiedni skład oparty o naturalne substancje aktywne. Skład ten jest delikatny i bezpieczny dla skóry, w tym także tej wrażliwej.

Przede wszystkim Garisell poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu do komórek docierają substancje odżywcze z reszty składników oraz tlen niezbędny komórkom do regeneracji. Dodatkowo znajdziemy w nim składniki uszczelniające i wzmacniające naczynka krwionośne oraz włosowate. Ich zasługą jest brak obrzęków. Krem Garisell posiada także właściwości pielęgnacyjne. Jego działanie opiera się na nawilżeniu, ujędrnieniu oraz regeneracji skóry pod oczami oraz silnych właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Garisell jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, zarówno stosowany profilaktycznie, jak i w kuracjach aktywnie zwalczających już istniejące zmarszczki.

Jak nawilżyć skórę pod oczami? – podsumowanie

Jak nawilżyć skórę od oczami, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty? Ne wolno zapominać o codziennej pielęgnacji. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni krem pod oczy. Warto zwracać uwagę na wypitą ilość wody i spożywane posiłki. Latem należy nosić ciemne okulary. Dzięki temu dłużej zachowamy młodą i świeżą skórę.

FAQ

 1.  Jak nawilżyć skórę pod oczami za pomocą kremu?

Właściwy krem pod oczy jest pozbawiony wszelkich drażniących czy zapachowych substancji. Najlepiej wybrać kosmetyk z naturalnym składem aktywnym. Ponadto musi on zostać wcześniej przebadany dermatologicznie i okulistycznie. Warunki te spełnia np. Garisell.

 1. Czy wysuszona skóra pod oczami może wynikać z zastosowania niewłaściwych kosmetyków?

Tak, gdy są zbyt silne dla danego typu skóry i nie są do niej przeznaczone. Mogą one podrażniać skórę i dodatkowo wysuszać ją, dlatego warto stosować kosmetyki z delikatnym składem.

 1. Jak nawilżyć skórę pod oczami na dłużej?

W tym celu trzeba systematycznie stosować krem pod oczy, ponieważ zapewni on długotrwałe nawilżenie oraz poprawi elastyczność skóry.

 1. Czy wysuszona skóra pod oczami wywołuje zmarszczki?

Wysuszona skóra pod oczami to większa skłonność do szybszego pojawienia się zmarszczek. Trzeba pamiętać o pielęgnacji suchej skóry w okolicach oczu, aby zmarszczki nie powstały szybko.

Bibliografia

 1. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
 2. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
 3. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014
 4. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
 5. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005

 6. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002