zmarszczki

Plastry na zmarszczki – czy warto?

Plastry na zmarszczki nie są tak popularną metodą walki z oznakami starzenia się skóry, jak chociażby kremy czy sera pielęgnacyjne. Zanim sięgniemy po tego typu produkt, warto poznać zasadę jego działania. Należy również dowiedzieć się w jaki sposób poprawnie je stosować.

Plastry na zmarszczki – podstawowe informacje

Plastry na zmarszczki to pomocna metoda w walce ze zmarszczkami. Możemy kupić je w drogeriach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Otrzymamy je również w niektórych aptekach. Co jeszcze powinno się o nich wiedzieć?

Jak wyglądają plastry przeciwzmarszczkowe? Przypominają zwykłe plastry, które naklejamy na swoją skórę, są jednak nasączone substancjami pielęgnującymi
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania plastrów na zmarszczki? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przeciwwskazaniem na pewno będzie uczulenie bądź nadwrażliwość na jakiś składnik wchodzący w skład plastra. Bardzo wrażliwa i płytko unaczyniona cera także może stanowić przeciwwskazanie, choć nie musi
Czy plastry przeciwzmarszczkowe są skuteczne? Plastry faktycznie pomagają w walce z oznakami starzenia się skóry. Im wartościowsze składniki, którymi są nasączone, tym lepsze efekty uzyskamy. Plastry są skuteczne, pod warunkiem regularnego stosowania zgodnie z sugestiami producenta

zmarszczki

Plastry na zmarszczki zdobyły uznanie jako nieinwazyjny sposób na wygładzenie i ujędrnienie skóry. Im lepszymi substancjami są nasączone, tym skuteczniejsze działanie. Dlatego przy wyborze plastrów na zmarszczki warto zapoznać się ze składnikami zastosowanymi w preparacie – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog

Plastry na zmarszczki – jak działają?

Plastry na zmarszczki to produkt, który działa w oparciu o określone zasady. Dzięki nim możliwe staje się rozluźnienie wszelkich napięć mięśniowych, które przyczyniają się do powstawania oznak starzenia się skóry. Dzięki plastrom skóra może więc zyskać:

 • jędrność,
 • napięcie,
 • miękkość,
 • nawilżenie.

Należy mieć na uwadze to, że w drogeriach możemy znaleźć plasterki mimiczne o różnych kształtach. Jeżeli chcemy kompleksowo zadbać o swoją skórę, musimy zakupić najprawdopodobniej kilka różnych plasterków. Niesamowicie ważne jest także i to, aby plastry były stosowane we właściwy sposób.

Plastry na zmarszczki – jak je stosować?

Plastry na zmarszczki należy stosowane we właściwy sposób. Na początek należy oczyścić skórę ze wszelkich pozostałości makijażu czy innego rodzaju zanieczyszczeń. Później należy zaaplikować na cerę dobry jakościowo krem przeciwzmarszczkowy. Trzecim etapem będzie zaś staranny masaż wszelkich obszarów skóry, na których znajdują się zmarszczki. Następnie należy przygotować plasterki mimiczne do użycia. W tym celu najlepiej postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Później nie pozostaje nam już nic innego jak naklejenie plasterka bądź plastrów w miejsca dotknięte zmarszczkami. Zaleca się trzymanie plasterków na skórze twarzy przez kilka godzin. Najlepiej więc wykonać ten domowy zabieg wówczas, gdy nie planujemy wychodzić z domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby plasterki mimiczne zastosować na noc. Pamiętajmy o tym, aby zabieg oklejania zmarszczek plastrami mimicznymi powtarzać regularnie.

zmarszczki

W przypadku plastrów nie tylko technika naklejania się liczy. Istotny jest również sposób w jaki je usuniemy ze skóry. Szarpanie i gwałtowne ruchy są tu niewskazane, ponieważ niepotrzebnie mogą naciągnąć skórę i pogłębić problem, z którym walczymy za pomocą plastrów – zmarszczki. Najdelikatniej usuniemy plastry, jeśli posmarujemy je kropelką oleju kosmetycznego lub oliwki. Wtedy plastry mimiczne w zasadzie odkleją się od powierzchni skóry same i bez trudu usuniemy je z każdej partii twarzy – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Plastry na zmarszczki na krem Mialenia

zmarszczkiPlastry na zmarszczki zadziałają skuteczniej, jeśli wcześniej dostarczymy skórze substancji aktywnych z kremu. Dobrze wesprzeć więc skórę dobrym jakościowo kremem przeciwzmarszczkowym. Godnym polecenia produktem jest krem na zmarszczki Mialenia.

Znajdziemy w nim minerały pochodzenia naturalnego: dipalmitynian hydroksyproliny i pirolidynokarboksylan magnezu. Pierwszy działa wzmacniająco na włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra ujędrnia się, drugi to antyoksydant, który dodatkowo pobudza regenerację i nawilża. Wzmocnienie włókien budujących skórę ma proste przełożenie na powstawanie zmarszczek – te istniejące spłycają się, a przed tworzeniem się nowych skóra zyskuje wysoką ochronę. Dodatkowo ceramidy wzmacniają barierę ochronną skóry, dzięki czemu wzrasta nawilżenie skóry i zdolności do odpierania niekorzystnych czynników środowiskowych. W efekcie skóra starzeje się wolniej.

Naturalne składniki aktywne sprawiają, że krem jest dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór. Krem Mailenia będzie więc doskonałą bazą pielęgnującą do stosowania pod plastry na zmarszczki.

Plastry na zmarszczki – podsumowanie

Plastry na zmarszczki bez wątpienia mogą okazać się pomocnym elementem walki z oznakami starzenia się skóry. Trzeba jednak stosować je z rozwagą, systematycznie i uzbroić się w cierpliwość. Wskazane jest bez wątpienia aplikowanie plastrów na oczyszczoną skórę. Oprócz plasterków mimicznych warto zastosować staranną pielęgnację. Na pewno doskonałym wyborem będą kremy i sera o naturalnych składach aktywnych.

FAQ

 1. Jak sprawić, aby plastry na zmarszczki zadziałały skuteczniej?

Same plastry przeciwzmarszczkowe mogą nie przynieść satysfakcjonujących efektów. Wskazane będzie więc uzupełnienie pielęgnacji o krem bądź serum, najlepiej o naturalnym składzie aktywnym, np. Mialenia. Wskazane będzie również zastosowanie masaży.

 1. Czy plastry na zmarszczki mogą być stosowane w ciąży?

Co do zasady tak, ale w ciąży skóra, pod wpływem zmian hormonalnych, może ulegać przemianom. Staje się więc coraz bardziej wrażliwa i zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Stosowanie plastrów na zmarszczki może więc być niezbyt przyjemnym rozwiązaniem w tym okresie.

 1. Jak długo trzymać na skórze plastry na zmarszczki?

Plasterki mimiczne należy trzymać na twarzy przez czas wskazany na ich opakowaniu. Zbyt krótkie trzymanie plasterków może spowodować, że ich działanie będzie osłabione. Zbyt długie trzymanie plastrów może zaś sprawić, że skóra zostanie podrażniona.

 1. Jak wybrać dobre plastry na zmarszczki?

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie ofert różnych sklepów i porównanie między sobą składów poszczególnych plastrów. Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo, że uda nam się znaleźć skuteczny produkt.

Bibliografia

 1. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase
 2. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
 3. Ascher B., Injection treatments in cosmetic surgery, 1995
 4. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
 5. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001