pudelkowa dieta

Czym jest dieta pudełkowa?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się dieta pudełkowa. Polega ona na zamawianiu gotowych dań, które dostarczane są pod drzwi klienta. Z tego rozwiązania korzystają nie tylko osoby, które chcą schudnąć, ale również osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków, ale nie chcą rezygnować ze zdrowego odżywiania. Na czym polega dieta pudełkowa i dlaczego stała się tak popularna?

Dieta pudełkowa – na czym polega?

Dieta pudełkowa to spożywanie posiłków z cateringu dietetycznego. Są one dostosowane do potrzeb energetycznych i kulinarnych. Dieta pudełkowa w Pruszkowie stosowana jest nie tylko przez osoby, chcące zgubić zbędne kilogramy. Decydują się na nią także osoby, które cierpią na różne alergie pokarmowe lub muszą stosować specjalistyczną dietę, a nie wiedzą jak powinny wyglądać zdrowo skomponowane posiłki. 

Dieta pudełkowa pozwala na spożywanie posiłków zbilansowanych, różnorodnych i zdrowych, których kaloryczność dobrana jest do zapotrzebowania energetycznego klienta. Pozwala ona na zdrowe jedzenie w ciągu dnia, bez potrzeby martwienia się o zrobienie zakupów, spędzania czasu w kuchni i gotowania.

Fenomen diety pudełkowej – na czy polega?

Dieta pudełkowa z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Z ofert cateringów dietetycznych, na przykład Gastrofaza catering, korzystają nie tylko osoby odchudzające się. To sportowcy, osoby o specjalnych wymaganiach dietetycznych i Ci, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze na robienie zakupów i gotowanie. To rozwiązanie chętnie wybierane przez osoby, które nie lubią gotować i spędzać czasu na robieniu zakupów. Stosowanie diety pudełkowej jest możliwe w wielu miejscach w Polsce, niekoniecznie tylko w większych miastach. Zamawiając dietę pudełkową podejmujemy się również planu żywieniowego o walorach prozdrowotnych. Catering dietetyczny oferuje skorzystanie z wielu jadłospisów, które dostosować można pod swoje preferencje smakowe. Jadłospisy mogą wykluczać produkty których nie lubimy lub na które jesteśmy uczuleni. Dieta pudełkowa oferuje oszczędność czasu, pieniędzy, a jednocześnie pozwala na zachowanie zdrowych nawyków żywieniowych.