doczepianie wlosow

Czym są treski?

Treski to doczepiane włosy, które są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Za pomocą półperuki panie mogą zagęścić czuprynę, a panowie zakryć łysiejące ubytki. Jakie są rodzaje tresek i gdzie najlepiej je kupować?

Co to są treski?

Treski stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych peruk. Są to doczepiane włosy, których używa się w celu zagęszczenia naturalnej czupryny lub ukrycia ubytków spowodowanych łysieniem. Wśród tresek znajdują się zarówno tupety damskie, jak i peruki dla mężczyzn. Panowie też mogą w łatwy sposób zmienić swoje ufryzowanie czy też pozbyć się kompleksów związanych z brakiem włosów.

Rodzaje i właściwości tresek

Kolor czy długość doczepianych włosów to niejedyne różnice dzielące produkty z tej kategorii. Peruki męskie oraz damskie mają odmienne systemy mocowania. Niektóre treski przybierają nawet formę kucyka czy warkocza.

Tym, co jeszcze klasyfikuje treski, jest materiał wykorzystany do ich wykonania. Na rynku dostępne są zarówno peruki syntetyczne, jak i modele z naturalnego włosia. Te pierwsze z reguły są tańsze, ale przy okazji także mniej wygodne. Natomiast peruki z naturalnych włosów są bardzo wytrzymałe i mają wszelkie właściwości normalnej czupryny. Naturalne doczepy można poddawać zabiegom takim jak prostowanie, kręcenie czy nawet farbowanie.

Gdzie można kupić treski?

Treski dostępne są w większości sklepów z tupetami oraz perukami dla kobiet czy mężczyzn. Produkty te najlepiej jest kupować stacjonarnie, ponieważ tylko wtedy można naprawdę dobrze dopasować treskę pod względem rozmiaru oraz koloru.

Wybierając się do punktu sprzedaży, warto najpierw sprawdzić ofertę lokalu i opinie na jego temat. Przy wyborze tupetu może przydać się pomocna obsługa, która doradzi w kwestii dopasowania włosów.

Szeroki wybór i fachowe doradztwo zazwyczaj można znaleźć w punktach, które znajdują się w dużych ośrodkach miejskich. Przykładowo mieszkańcy Śląska chętnie wybierają sklep z perukami w Katowicach, ponieważ miasto wojewódzkie oferuje najlepszy asortyment w regionie.

Treski to dobre rozwiązanie dla osób, które straciły włosy z różnych powodów. Doczepiana półperuka zakryje ubytki i zagęści czuprynę.