wycieraczka

Wycieraczka duża do bloku – dlaczego warto na nią postawić?

Wycieraczki stosowane są przed wejściem do budynku lub znajdują się wewnątrz, w przedpokoju, poczekalni czy korytarzu. Mogą być małe lub bardzo duże. W przypadku bloku, do którego wchodzą często różni ludzie, najlepiej zastosować dość dużą wycieraczkę lub matę, co znacznie zwiększy wygodę.

Wycieraczki wejściowe zewnętrzne – jakie wybrać do bloku?

Przed wejściem do bloku jest sporo miejsca, zarówno na wycieraczki zewnętrzne czy wewnętrzne. Z uwagi na to sprawdzić się może wycieraczka duża idealnie mieszcząca się na początku klatki schodowej. Gumowe wycieraczki często układane są też na zewnątrz i sprawdzają się doskonale o każdej porze roku przy regularnym czyszczeniu.

W wielu blokach bardzo dba się o estetykę dopasowaną do ogólnych wymogów osiedla. Dobrym rozwiązaniem okazują się efektowne i jednocześnie funkcjonalne wycieraczki kokosowe zewnętrzne, które nie niszczą się szybko nawet przy intensywnym użytkowaniu. Można też skorzystać z prostej opcji – wspomnianej wyżej maty gumowej.

Nietypowe rozmiary – wycieraczki na dowolny wymiar

W przypadku wycieraczek, które trzeba dobrać pod kątem już przyjętego stylu aranżacji, najłatwiej skorzystać z jednej z dostępnych opcji zlecając wykonanie pod wymiar. W ten sposób mogą powstać np. świetne w zastosowaniu w bloku wycieraczki wpuszczane w posadzkę. Gwarantują one wygodę i bezpieczeństwo.

Jeśli umieszcza się wycieraczkę wewnątrz, powinna również okazać się wygodna, dopasowana pod względem rozmiaru i bezpieczna. Dobrze wyposażony sklep z wycieraczkami zapewnia odpowiednio szeroki asortyment. Każdy może znaleźć wycieraczkę wykonaną z pasującego materiału, w pożądanym rozmiarze i kolorze.

Wycieraczka do butów gumowa – czy znajdzie miejsce w bloku?

Przed blokiem bardzo praktyczne są wycieraczki gumowe. Wykazują one ładny wygląd nawet mimo intensywnego użytkowania, są elastyczne i w razie konieczności czyszczenia łatwo jest je przenieść. W zależności od powierzchni sprawdzi się wycieraczka gumowa 100×150 lub większa. Można dobierać dowolnie barwę tak, by pasowała do elewacji.

Podsumowując, do bloku najlepiej jest dobrać dużą wycieraczkę – zmieści się przed klatką lub jako wycieraczka wewnętrzna. Praktyczne są np. gumowe, kokosowe.