papierosy elektryczne

Czym są woreczki nikotynowe? Skład i zastosowanie

Osoby korzystające z papierosów, papierosów elektronicznych, tabaki czy ze snus mogą teraz wybrać jeszcze jeden produkt nikotynowy – to woreczki nikotynowe. Czym dokładnie są torebki nikotynowe? Jakie mają one zastosowanie? Co znajduje się wewnątrz nich? Sprawdzamy!

Do czego służą woreczki nikotynowe?

Nowość na rynku, czyli woreczki nikotynowe White Snus to rodzaj wyrobu, który dzięki zawartości nikotyny pozwala na dostarczenie jej do ciała, by wywołać efekt relaksacji. W przeciwieństwie do innych wyrobów nie zawierają one jednak tytoniu.

Torebki nikotynowe mogą być używane jako zamiennik tytoniu, na przykład papierosów czy snus, a dzięki temu, że nie mają go w składzie, smakują lepiej i nie powodują powstawania osadów na zębach.

Pod względem sposobu użycia woreczki nikotynowe są bardzo podobne do snus, który także ma postać woreczków, tyle że wypełnionych tytoniem. Woreczki są umieszczane za górną wargą i powodują, powstanie efektu takiego samego, jak w przypadku palenia papierosów czy stosowania snus.

Woreczki nikotynowe – jak wyglądają?

Woreczki, torebki nikotynowe są rodzajem wyrobu nikotynowego, który zawiera w składzie nikotynę. Mają one postać małych, białych woreczków, które wykonane są z miękkiego materiału i wypełnione granulatem.

Producenci oferują woreczki nikotynowe w opakowaniach w kształcie puszek. Bardzo często znajdują się w nich nie tylko przegroda na niezużyte jeszcze woreczki nikotynowe, ale także na te, które już były użyte, aby można było je bezpiecznie wyrzucić.

Co zawierają woreczki nikotynowe?

W swoim składzie woreczki nikotynowe zawierają kilka składników. Wśród nich znajdują się głównie:

  • nikotyna
  • substancje smakowe i zapachowe
  • błonnik roślinny

Nikotyna jest głównym składnikiem aktywnym w woreczkach i to ona powoduje efekt znany ze stosowania innych wyrobów tytoniowych. Co ciekawe, woreczki są dostępne w różnych wariantach „mocy”, czyli ilości nikotyny, co powoduje, że można także wykorzystać je podczas rzucania nałogu.

Gdy chodzi o smaki i zapachy, woreczki są oferowane w wielu wariantach, więc każdy może wybrać dla siebie coś w swoim guście, na przykład woreczki nikotynowe miętowe, owocowe.

Błonnik roślinny jest składnikiem odpowiedzialnym za działanie woreczków nikotynowych, ponieważ nasącza się go składnikami aktywnymi.

Zatem woreczki nikotynowe mogą być ciekawą alternatywą dla osób szukających innych produktów zamiast papierosów czy też woreczków snus. Należy pamiętać o tym, że woreczki nikotynowe mogą być używane jedynie przez osoby pełnoletnie.