Czym są zasłony flex? Budowa, zastosowanie i zakup zasłon na fleksach

Chcesz, aby zasłony w Twoim salonie wyglądały efektownie? Nie masz jednocześnie czasu na ich dekoracyjne wieszanie i zależy Ci na ich łatwym utrzymaniu w czystości? Pomyśl o zasłonach na fleksach! Czym są zasłony flex? Jaką mają budowę i gdzie można je zakupić? Sprawdź najważniejsze informacje!

Zasłony flex – co to jest?

Zasłony mogą być wieszane na różne sposoby. Jedną z możliwości są zasłony flex – https://lnianyzaulek.com/production/pl/kolekcja/605-Zaslony-FLEX które wykorzystują specjalny rodzaj systemu z haczykami do wieszania na dopasowanych do nich karniszach.

Tego rodzaju zasłony są bardzo popularne przede wszystkim w Europie Zachodniej, ale u nas również pojawiają się dzisiaj coraz częściej.

Zasłony na fleksach czy zasłony flex to przede wszystkim bardzo wygodna propozycja dla osób, które chciałyby cieszyć się pięknem osłon okiennych w swoim domu – salonie, sypialni i w innych wnętrzach.

Jak zbudowane są zasłony na fleksach?

Haczyki flex umieszczane są wtedy w zasłonach w równych odstępach, umożliwiając na ich mocniejsze lub nieco słabsze zmarszczenie zależnie od potrzeb.

Haczyki wszywane są w zasłony na stałe, dlatego nie trzeba ich wyjmować i nie są narażone na zniszczenie podczas prania, ponieważ są produkowane z wytrzymałych tworzyw sztucznych.

Można zastosować je w różnych rodzajach zasłon, a także w firankach, dlatego mają one uniwersalne przeznaczenie.

Do korzystania z zasłon flex trzeba również posiadać odpowiednie rodzaje karniszy dostosowanych do ich wieszania.

Dlaczego warto zdecydować się na zasłony flex?

Do najważniejszych zalet zasłon typu flex zaliczane są:

  • Estetyczny wygląd zasłon,

  • Łatwe zdejmowanie i zakładanie zasłon,

  • Prosta obsługa zasłon,

  • Przystępna cena systemu,

  • Możliwość prania zasłon z haczykami,

  • Wieloletnia trwałość.

Jak zamówić zasłony flex?

Aby wykorzystać zasłony flex w swoim domu, trzeba przede wszystkim znaleźć firmę, która będzie mogła je wykonać. Obecnie takie firmy działają również na polskim rynku i można zamawiać w nich zasłony stacjonarnie i internetowo.

Firmy wykonujące zasłony flex mogą przygotować je ze wskazanego przez klienta materiału w ofercie lub też z użyciem materiału dostarczonego przez klienta.

Jaka jest cena zasłon typu flex?

Aby zamówić zasłony flex, wcale nie trzeba wydawać na ten cel sporej sumy. Tego typu system jest dostępny w cenie podobnej do innych systemów stosowanych w celu podwieszenia zasłon.

Zazwyczaj za wykonanie zasłon tego typu należy zapłacić około 80-120 złotych za jeden metr bieżący. Dokładne ceny można sprawdzić na stronach internetowych producentów lub można zapytać o wycenę.

Do kosztów trzeba również doliczyć te związane z zakupem karniszy dopasowanych do systemu flex.