drzwi

Dobry montaż drzwi – czyli jaki?

Samodzielny montaż drzwi? Dlaczego nie? Montaż prostych drzwi na ościeżnicy nie jest wcale taki trudny, chociaż jeśli robi się to po raz pierwszy, dobrze jest skorzystać z porad doświadczonego majsterkowicza. Skorzystać można również z wszelkich porad czy instrukcji znalezionych w sieci.

Sposób na prosty montaż drzwi

Jeśli chodzi o montaż drzwi, z tym zadaniem poradzi sobie większość osób, które chociaż trochę znają się na pracach remontowych czy wykończeniowych. Większość tradycyjnych drzwi na ościeżnicy montuje się w podobny sposób. Więcej o tym poniżej.

Każdy montaż drzwi musi poprzedzić ich zakup. W tym celu należy dokonać dokładnych pomiarów i udać się do marketu z podobnymi artykułami. Kupując drzwi, można zamówić od razu ich montaż. Nie jest to jednak oczywiście konieczne.

Montaż drzwi – krok po kroku

Zarówno drzwi aluminiowe, drewniane czy te z PCV, wymagają skrupulatności działania podczas ich montażu. Prace należy rozpocząć od dokładnego zapoznania się z instrukcjami i przygotowania wszelkich niezbędnych przy montażu narzędzi. Dobry plan to absolutna podstawa.

Następnie można przejść do etapu, jakim jest montowanie ościeżnicy. Potem należy wypełnić specjalną pianką wszelkie szczeliny i zamontować specjalne opaski montujące. Następy krok zawieszenie skrzydła, a ostatni to montaż klamki. Teraz można już sprawdzić, czy wszystko działa bez zarzutu.

Montaż drzwi – więcej istotnych informacji

Jak widać montaż drzwi to dość prosty proces, w przeciwieństwie do takich prac remontowych, jak ciepły montaż okien, który pozwala na szczelny montaż okien, jakimi są okna energooszczędne.

Montowaniem prostych drzwi w domu można więc spokojnie zająć się samodzielnie. Przed tym warto się jednak upewnić, że gwarancja nie zobowiązuje do zatrudnienia w tym celu osoby posiadającej specjalnego certyfikatu. Samodzielny montaż drzwi w takim przypadku może skutkować utratą gwarancji, na co nikt nie chce się oczywiście narazić.