budowa domu

Podpory stropowe – o czym mowa w praktyce?

Budowa dachu, a także wszystkie prace remontowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia stropu. To wpływa na komfort pracy w trakcie wykonywania różnych czynności na powierzchni dachu, a także na bezpieczeństwo pracowników. Warto wiedzieć, na czym polegają szalunki stropowe i czym właściwie są. 

Co to są podpory stropowe?

Podpory stropowe, jak sama nazwa wskazuje, to różne elementy służące do profesjonalnego podtrzymywania stropu. Pozwalają na unieruchomienie belek, a także innych elementów stropu, na tyle mocno i stabilnie, żeby pracownicy mogli przeprowadzić niezbędne prace na powierzchni dachu lub zbudować go od zera.  Podpory stropowe w Siedlcach i w innych miastach można spotkać w wielu kształtach, a tworzy się je z różnych materiałów. Niektóre podpory dostępne są w wersji wzmocnionej, żeby można je było stosować także przy większym obciążeniu.

Podpory są  łatwe w regulacji i instalacji, ułatwiają wykonywaną pracę, a także zapewniają bezpieczeństwo pracownikom.

Do czego służą szalunki stropowe?

Szalunki stropowe w Siedlcach, ale też w innych miastach są nieodłącznym elementem na budowach. Stosuje się je przy stawianiu domów prywatnych, ale także przy różnych inwestycjach i budowie budynków przemysłowych. Szalunki pozwalają ustabilizować strop, a następnie wyrównać powierzchnię dachową.

Na szalunek składa się wiele elementów, takich jak; podpora, trójnóg, głowica krzyżowa​, głowica pośrednia, dźwigar H20 i sklejka szalunkowa.

Co jeszcze warto wiedzieć o podporach stropowych?

Podpory stropowe stosowane są regularnie przez firmy budowlane. Każda firma może je zakupić na własność lub skorzystać z opcji wynajmu szalunku z biura handlowego. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo przy każdym zleceniu można wypożyczyć dokładnie tyle elementów szalunku, ile jest potrzebne. To z kolei pozwala zaoszczędzić miejsce magazynowe i zmniejsza ryzyko konieczności dokupienia dodatkowych podpór, przy następnym większym zleceniu. Wynajem szalunków to praktyczne i wygodne rozwiązanie.