wnętrza

Drzwi do domu jednorodzinnego w nowoczesnym stylu – zobacz te warianty!

Gdy dom jednorodzinnym ma nowoczesny styl, warto dobrać do niego odpowiednie drzwi. Jakie najlepiej będą pasowały do nowoczesnych budynków? Poznaj nasze propozycje, które świetnie się wtedy sprawdzą!

Rodzaj drzwi do nowoczesnego domu – jaki wybrać?

Aby kupić odpowiednie drzwi do domu w nowoczesnym stylu, duże znaczenie ma ich rodzaj, który powiązany jest z zastosowanymi do produkcji materiałami oraz konstrukcją stolarki.

Do nowoczesnych domów najczęściej stosowane są drzwi o gładkich skrzydłach, wykonane najczęściej z aluminium, stali albo też z PCV. Rzadziej stosuje się drzwi drewniane, niemniej jednak mogą być one wtedy także zastosowane.

Warto zapoznać się z zaletami i wadami tych materiałów, aby dobrać najlepszy wariant. Obecnie bardzo popularne są drzwi aluminiowe, które są wytrzymałe, odporne na czynniki pogodowe i również bardzo atrakcyjne wizualnie. Jeżeli natomiast szuka się drzwi antywłamaniowych, najczęściej wykorzystywane są drzwi stalowe.

Nowoczesne drzwi z dostawką boczną i naświetlem

Aby drzwi nowoczesne wyglądały efektownie, mogą być one również uzupełnione o dodatkowe elementy. Świetnie prezentują się drzwi z dostawkami bocznymi, a także z naświetlem bocznym, górnym.

Dostawka boczna powoduje, że drzwi stają się jeszcze szersze po jej otwarciu. To znaczenie ułatwia wynoszenie i wnoszenie gabarytów. Dostawka może też pełnić funkcje dekoracyjne, a także może doświetlać wnętrze, gdy będzie ona przeszklona.

Z kolei naświetla to rodzaj przeszkolonych elementów, które mogą być umieszczone zarówno po bokach, jak i na górze drzwi. Sprawiają, że przestrzeń za nimi jest odpowiednio doświetlona nawet wtedy, gdy nie ma w niej okien.

Jaki kolor drzwi nowoczesnych wybrać?

Do domów w nowoczesnym stylu najczęściej wybierane są obecnie drzwi w jednolitych kolorach, które dobrze wpisują się w ich współczesny wygląd.

Bardzo popularne są obecnie drzwi w kolorach szarych, na przykład w barwie antracytowej. Można również zdecydować się na drzwi w innych barwach, na przykład czarnej, czerwonej czy białej.

Inna propozycja to zastosowanie drzwi z drewna lub z wybarwieniem drewnianym. Wtedy popularne są drzwi w ciemniejszych kolorach jak wenge.

Gdzie zamówić nowoczesne drzwi do domu?

Gdy poszukiwane są dobre drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ to miasto, w którym można zamówić je w wielu wariantach do wyboru.

Firmy działające w branży stolarki drzwiowej mogą zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie, które obejmuje doradztwo, zaprojektowanie drzwi, ich wykonanie, także na wymiar, a także zamontowanie przez fachową ekipę.