Estetyczny, funkcjonalny i prosty w montażu – włącznik dotykowy

Oświetlenie włączane i wyłączane bez wstawania z kanapy, za pomocą pilota? Czemu nie! Funkcjonalne i nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania, nie należą już tylko do kadrów rodem z filmów science fiction. To propozycje do naszych mieszkań i domów. Wszędzie tam, gdzie chcemy zamienić klasyczny, nieciekawy i awaryjny włącznik, na elegancki panel dotykowy. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

Funkcjonalność warta swojej ceny

Oświetlenie, które włącza się i wyłącza na klaśnięcie rękoma, to dość fantazyjne rozwiązanie, raczej odległe, jeśli chodzi o możliwości przeciętnych użytkowników. Mamy do wyboru jednak coś, co jest i realne, i w cenie odzwierciedlającej jakość. Mowa o włącznikach dotykowych, które z powodzeniem mogą zastąpić te klasyczne.

Znacznie wygodniej decyduje się o sposobie działania punktów świetlnych rozmieszczonych w danym pomieszczeniu, gdy nie trzeba za każdym razem wstawać z kanapy czy fotela. Co więcej, włączniki dotykowe pozwalają nie tylko na sterowanie oświetleniem, ale i innymi domowymi urządzeniami. Wymiana klasycznych włączników na panele dotykowe, dzięki którym będzie można decydować o działaniu oświetlenia, rolet czy klimatyzacji, to nie zwykłe lenistwo, ale ułatwienie codziennego użytkowania tych urządzeń.

Nie chodzi jedynie o to, by nie musieć za każdym razem wędrować do poszczególnych włączników. Poza oszczędnością czasu i wysiłku liczy się mniejsze zużycie energii elektrycznej. Jest to możliwe między innymi dzięki modelom włączników, które dają szansę chociażby na regulację natężenia światła. Tak zwane ściemniacze, pozwalają dobrać poziom oświetlenia do potrzeb danego pomieszczenia, pory dnia, sytuacji. I to ponownie bez wstawania z kanapy podczas wspólnego oglądania filmu czy spożywania romantycznej kolacji z partnerem.

Estetyka w każdej aranżacji

Najlepiej czujemy się we własnym domu, ale tylko wtedy, gdy możemy pozwolić sobie na wymarzoną aranżację. Każdy z nas ma określone gusta, upodobania. Urządzając mieszkanie czy dom, szukamy mebli i innych elementów wyposażenia, które w 100% będą odpowiadały naszym wyobrażeniom o wymarzonym gniazdku. Zwracamy uwagę na detale, a do nich należy wygląd włączników.

Standardowe włączniki, nawet dostępne w różnych kolorach, nie porażają estetyką. Tak naprawdę można je zakupić tylko w podstawowych barwach, dość klasycznych, dlatego najczęściej pozostają widoczne. Ponadto ich konstrukcja sprawia, że wystają ponad powierzchnię ściany, co nie wpływa korzystnie na wystrój wnętrz. I wreszcie pielęgnacja, która pozostawia sporo do życzenia. Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy wybieramy włączniki dotykowe. Eleganckie i estetyczne propozycje sklepu Gajwer.pl, to dowód na to, że wysoka funkcjonalność może iść w parze z kwestiami wizualnymi.

Na rynku mamy do wyboru włączniki dotykowe szklane i metalowe. Mogą być połyskujące lub matowe. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, wpływa na ich trwałość i odporność na uszkodzenia, w tym zarysowania. Szkło czy metal są tymi materiałami, które dziś królują w aranżacjach wnętrz, są po prostu modne. Ich wykorzystanie we włącznikach dotykowych, ukazuje piękno detali.

Tego typu włącznik można z powodzeniem dopasować do każdej aranżacji wnętrza. Szklane panele będą idealne do wystrojów eleganckich, klasycznych, ale i retro czy vintagowych. Metalowe wpiszą się w klimat industrialnych aranżacji, jak i pozostających w modzie loftów. Panele dotykowych włączników są niemalże płaskie, dlatego dobierając kolor do tego widniejącego na ścianie, dominującego, można sprawić, że staną się praktycznie niezauważalne. Wtopią się w tło, jeszcze bardziej zbliżając do uzyskania jednolitych powierzchni, wrażenia przestronności i idealnego wykończenia.

Prosty montaż bez fachowca

Najlepiej byłoby wszystko oddać w ręce fachowców, nie musieć tracić czasu na drobnostki, a przy okazji nie zmagać się z pustym portfelem po zamówieniu takich usług. Niestety, terminy u specjalistów, a do tego ceny stawiają przed nami wyzwanie – samodzielny montaż wielu rzeczy. Jeśli jednak w grę wchodzą włączniki, nie trzeba się martwić ani o montaż, ani o finanse.

Z montowaniem włączników dotykowych poradzą sobie amatorzy. Tym samym nie przyjdzie ponosić kosztów za wynajęcie fachowca, a i satysfakcja z samodzielnie wykonanego zadania, nie do opisania! Gdy stare i mało funkcjonalne włączniki mają ustąpić miejsca dotykowym panelom, nie ma co z tym zwlekać. Przychodzi czas na nowe, lepsze, ładniejsze!