wycieczka do hiszpani

Hiszpania – dlaczego jest idealnym kierunkiem na miesiąc miodowy?

Hiszpania to państwo, które kojarzy się Polakom z gorącym słońcem, klimatycznymi miasteczkami i corridą. Ma ono jednak do zaoferowania zdecydowanie więcej, niż może się wydawać. To znakomite miejsce na spędzenie miesiąca miodowego. Co można robić przez ten czas? Półwysep Iberyjski oferuje mnóstwo atrakcji, więc każda para znajdzie coś dla siebie!

Jakie miejsca warto odwiedzić w Hiszpanii?

Zaczniemy niestandardowo. Jednym z nieoczywistych miejsc na mapie Hiszpanii jest Toledo. To niezwykle klimatyczne, zabytkowe miasto położone jest w zakolu rzeki Tag. Miejsce to wypełnione jest różnymi zabytkami, a w gąszczu uliczek starego miasta bardzo łatwo się zgubić. Nic jednak nie szkodzi. Spacerowanie i zwiedzanie tego niesamowitego miejsca to czysta przyjemność!

Jeżeli wolicie większe, ale równie klimatyczne miasta to obowiązkowo powinniście odwiedzić Barcelonę. Jest to drugie miasto, co do wielkości w Hiszpanii, jednak dla wielu turystów jest celem numer jeden. Jest to tętniąca życie metropolia, która oferuje wiele zabytków z legendarnym Sagrada Familia na czele. Skorzystaj z naszej oferty na https://www.traveligo.pl/ i odwiedź zapierającą dech w piersiach stolicę Katalonii!

Hiszpania, czyli zapierająca dech w piersiach natura!

Hiszpania ma do zaoferowania również wspaniałą naturę. Wartym odwiedzenia miejscem, które przyciąga miliony turystów rocznie, jest wybrzeże Costa Brava. Nazwa oznacza w tłumaczeniu „dzikie wybrzeże”, co dobrze oddaje charakter tego regionu. Znajdziemy tutaj wszystko – od skalistych klifów, przez wcinające się w morze półwyspy, aż po ciągnące się długimi kilometrami piaszczyste plaże.

A może jesteście sympatykami aktywnego wypoczynku? W takim wypadku dobrym pomysłem na wakacje może być podróż w okolice masywu Picos de Europa. Jest to najwyższe pasmo Gór Kantabryjskich, położone pomiędzy Asturią, Kantabrią oraz Kastylią i Leon. Zielone pastwiska, głębokie kaniony oraz wysokie, ośnieżone szczyty – to istny raj dla osób kochających piesze wędrówki.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/wakacje-na-krecie-we-dwoje-co-warto-zobaczyc/

Hiszpańska moc zabytków

Hiszpania to kraj, w którym aż roi się od różnego rodzaju zabytków. Jakie miejsca warto odwiedzić, jeżeli jest się miłośnikiem historii? Jednym z nich jest bez wątpienia Segowia. Słynie ona z monumentalnego rzymskiego akweduktu, zespołu budowli romańskich oraz gotyckiej katedry. Niesamowitość tego miejsca jest tak ogromna, że nawet w najmniejszym stopniu nie może dziwić, że zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

A może miesiąc miodowy w połączeniu z rozwojem duchowym? Jeżeli to opcja dla Was, to spędzając wakacje w Hiszpanii, warto odwiedzić Santiago de Compostela. Położone w samym sercu Galicji miasto zostało rozsławione przez św. Jakuba, którego grobowiec odnaleziono tam w 813 roku. Miasto to obecnie jest celem pielgrzymek z całego świata. Prowadzi do niego tzw. Droga Świętego Jakuba, która przechodzi m.in. przez Polskę.