Honor 8 - Piękno w Twoim stylu

Honor 8 – smartfon pełen energii

Kontakt ze znajomymi, słuchanie ulubionej muzyki, oglądanie filmów w internecie – to wszystko robimy dziś na swoim smartfonie. Dlatego tak ważne jest, aby bateria telefonu była naprawdę wydajna. Honor 8, nowy flagowiec od Huawei, został wyposażony w pojemną baterię 3000 mAh wspieraną przez technologię Smart Power 4.0, która maksymalizuje czas działania smartfona i pozwala na szybkie uzupełnienie mocy.

Twórcy nowego Honora 8 postawili na bardzo wydajną baterię, żeby smartfon mógł służyć nam przez cały aktywnie spędzany dzień. Specjalny system 9V/2A gwarantuje przyrost energii do poziomu 47% w 30 minut, a 10 minut ładowania wystarczy na 2 godziny rozmów lub 6 godzin słuchania muzyki. Urządzenie zapewnia prawie dwa dni umiarkowanego użytkowania i prawie 1,5 dnia intensywnej pracy. Nie trzeba cały czas martwić się o ładowarkę bez względu na to czy spędzamy aktywnie czas na wycieczce w górach, jedziemy w długą podróż czy przed nami ciężki dzień w pracy. Honor 8 został też wyposażony w kilka inteligentnych systemów zarządzania energią, dzięki którym można dodatkowo wydłużyć czas jego działania.

Menedżer telefonu

Jest to specjalna aplikacja oferująca opcje oszczędzania energii. Na ekranie głównym wybierz pozycję Menedżer telefonu, a następnie Zostało XX%. Pokaże się ekran Menedżer baterii.

Optymalizacja jednym dotykiem

* Na ekranie Menedżer baterii wybierz pozycję Optymalizuj. Zostanie wyświetlona lista funkcji, które najbardziej zużywają energię.

* Dotknij pozycji Optymalizuj przy nazwie funkcji, by ją wyłączyć. Jeśli chcesz włączyć z powrotem daną funkcję, wybierz Odzyskaj.

* Dotknij Otwórz w celu wyświetlenia listy chronionych aplikacji. Chroniona aplikacja pozostaje uruchomiona w tle i zużywa energię nawet wtedy, gdy ekran jest wyłączony. Przesunięcie wyłącznika obok nazwy aplikacji włącza i wyłącza jej ochronę.

Zamykanie energochłonnych aplikacji

* Na ekranie Menedżer baterii dotknij pozycji Aplikacje energochłonne. Wyświetlona zostanie lista wszystkich aplikacji działających w tle od ostatniego ładowania. Jeśli chcesz zamknąć wszystkie znajdujące się na liście aplikacje, wybierz Wszystko, a następnie Zamknij.

* Jest też możliwość automatycznego zamykania aplikacji pochłaniających energię baterii. Na ekranie Menedżer baterii wybierz ikonę ustawień w prawym górnym rogu i uaktywnij opcję Zamknij energochłonne aplikacje.

Plan zasilania

Na ekranie Menedżer baterii wybierz pozycję Plan zasilania. Do wyboru są następujące plany:

* Normalny: Nieznacznie dostosuj wykorzystanie procesora i sieci, aby zwiększyć wydajność (zalecane przy grach i filmach).

* Inteligentny: Automatycznie optymalizuj wykorzystanie procesora i sieci (zalecane w codziennym użytkowaniu).

* Ultra-oszczędny: Zachowaj tylko podstawową obsługę połączeń głosowych i wiadomości tekstowych (zalecane przy niskim poziomie baterii). Ten plan ma szczególne znaczenie wtedy, gdy spodziewasz się ważnego telefonu, a bateria jest bliska wyczerpania.

Tryb oszczędzania energii ROG

Firma Huawei w Honorze 8 zaimplementowała autorskie rozwiązanie – tryb oszczędzania energii ROG. Zmniejsza on rozdzielczość ekranu, by przedłużyć żywotność baterii. Sprawdza się najlepiej podczas grania i oglądania filmów.

By włączyć tryb ROG, na ekranie Menedżer baterii wybierz pozycję Włączanie oszczędzania energii ROG i potwierdź poprzez Włącz. Rozdzielczość ekranu zostanie zmniejszona do 720×1280.

Wyłączanie zbędnych funkcji

Jeśli twój telefon jest bliski wyczerpania, a nie możesz go aktualnie podłączyć do ładowarki, warto zastosować się do poniższych wskazówek. Przedłużą one czas działania telefonu.

* Przeciągając palcem z góry w dół ekranu otwórz panel powiadomień. Wybierz kartę Skróty i wyłącz niepotrzebne, a zużywające energię funkcje, jak Bluetooth, Wi-fi, transfer danych.

* Będąc na ekranie głównym wybierz pozycję Ustawienia, a następnie Wyświetlacz. Wyłącz wygaszacz ekranu, wskaźnik powiadomień, a dodatkowo zmniejsz jasność ekranu i czas jego uśpienia.

* Na ekranie Ustawienia wybierz Dźwięki i wyłącz opcję Wibruje przy dzwonieniu.

Dostępność w Polsce

Honor 8 to najnowszy flagowiec w ofercie Huawei. Urządzenie wyróżnia się podwójnym aparatem, ulepszonym czytnikiem linii papilarnych z funkcją Smart Key 2.0, oraz wydajnym procesorem Kirin 950. Całość zamknięta została w designerskiej szklanej obudowie składającej się z 15 warstw, które w unikalny sposób tworzą refleksy świetlne.

Smartfon na polskim rynku jest dostępny w cenie 1999 PLN. Dostępne kolory to: Midnight Black i Pearl White. Jesienią smartfon znajdzie się w ofercie salonów sprzedaży i u operatorów również w kolorze Sapphire Blue.


Honor to wiodąca marka smartfonów produkowanych przez Huawei Technologies’ Consumer Business Group. Zgodnie ze swoim hasłem „honor for the brave”, marka została stworzona, aby sprostać potrzebom epoki cyfrowej za pośrednictwem mobilnie zoptymalizowanych produktów, które oferują użytkownikom lepsze doświadczenia, inspirują do działania, wspierają kreatywność i realizację marzeń młodych osób.