BioFresh – perfekcyjny klimat dla wyjątkowo długiej świeżości

Technologia BioFresh firmy Liebherr gwarantuje perfekcyjny klimat dla przechowywanych produktów – idealną temperaturę i wilgotność powietrza, w którym owoce i warzywa, mięso i ryby, a także nabiał zachowują świeżość i smak oraz bezcenne witaminy znacznie dłużej niż w tradycyjnych chłodziarkach. Dzięki tej innowacyjnej technologii utrzymującej wyjątkową świeżość na dłużej żywność nie jest marnowana oraz mamy gwarancję, że przechowywane produkty zachowają aromat i smak przez długi czas.

Technologia BioFresh – dowolne ustawienie poziomu wilgotności powietrza

Firma Liebherr to ekspert w dziedzinie chłodnictwa – oferujący najwyższej klasy innowacyjne rozwiązania, wyznaczający kierunki rozwoju tego segmentu urządzeń. Zaprojektowana i opatentowana przez Liebherr innowacyjna technologia BioFresh gwarantuje, że temperatura w strefie szuflad utrzymywana będzie zawsze na poziomie nieco powyżej 0 °C. Dodatkowo w każdej szufladzie chłodziarki, wyposażonej w technologię BioFresh, możliwe jest dowolne ustawienie poziomu wilgotności powietrza i dopasowanie jej do potrzeb przechowywanych produktów.

Wybierając wysoką wilgotność, idealną np. dla marchewki czy groszku lub ciasta ze śliwkami, stworzymy klimat HydroSafe. W tym samym czasie, w drugiej szufladzie możliwe jest ustawienie niskiej wilgotności powietrza DrySafe, tworzącej idealny klimat dla mięsa oraz ryb. W wybranych modelach Liebherr, m.in. SBSes 7165 dostępna jest również technologia BioFresh Plus, która zapewnia jeszcze większą elastyczność wyboru klimatu. Strefa ta wyposażona została w niezależny system pozwalający na ustawienie temperatury w zakresie od -2 °C (idealny klimat dla ryb i owoców morza) do +6 °C (idealny klimat np. dla owoców tropikalnych).

Właściwe przechowywanie żywności jest niezwykle ważne przede wszystkim dla naszego zdrowia. W trosce o nie, a także ze względu na problem marnowania żywności, warto wprowadzić w życie zasady dobrego klimatu dla produktów spożywczych proponowane przez firmę Liebherr. Dzięki nim można lepiej zaplanować zakupy, przyrządzić pełnowartościowe potrawy, a także bez obaw przygotować wspaniałe dania dzień a nawet dwa wcześniej. Technologia BioFresh pozwala, bowiem na zachowanie walorów odżywczych produktów na dłużej i pełne wykorzystanie naszych zapasów.

Zaplanujmy zatem prawidłowe wykonanie poszczególnych czynności i wykorzystajmy przy tym innowacje zastosowane w chłodziarko-zamrażarkach Liebherr, aby mieć pewność, że przechowywana w nich żywność będzie smaczna, świeża i wartościowa. Technologia BioFresh to tylko jedna z wielu, wybranych z oferty eksperta w dziedzinie chłodnictwa. Tym razem jej twórca wychodzi z propozycją niebanalnych przekąsek skomponowanych z polskich, sezonowych owoców. Potrawy po przygotowaniu i przechowaniu w chłodziarko-zamrażarce Liebherr, nawet przez kilka dni, będą idealnie nadawać się na drugie śniadanie lub słodki podwieczorek dla każdego członka rodziny.

źródło: Liebherr