dezynsekcja

Ile kosztuje dezynsekcja w Końskie i co składa się na cenę? Sprawdźmy!

Całkowite pozbycie się owadów z mieszkania lub innego lokalu bądź budynku, to zadanie niełatwe. Wymaga wykorzystania profesjonalnych metod. Fachowe usuwanie pluskiew oraz innych insektów to dezynsekcja. Na czym ona polega oraz ile kosztuje dezynsekcja w Końskich? Od czego zależą koszty? Sprawdzamy!

Czym jest i jak przebiega dezynsekcja?

Od razu należy zaznaczyć, że dezynsekcja Końskie może przebiegać na wiele sposobów. Istnieją bowiem różnorodne metody walki z owadami. Wśród najpopularniejszych metod należy wymienić:

  • żelowanie,
  • zamgławianie ULV,
  • opryskiwanie,
  • wymrażanie.

Usuwanie pluskiew wymienionymi powyżej metodami przeprowadzają wyspecjalizowane firmy, takie jak Patron Pest. Posiadają one odpowiedni sprzęt i substancje, których ze względów bezpieczeństwa nie powinni użytkować amatorzy. Jak przebiega dezynsekcja z użyciem każdej z powyższych metod?

Żelowanie to, innymi słowy, zwalczanie insektów poprzez zastosowanie żelu zawierającego truciznę. Uważa się, że dezynsekcja z zastosowaniem tej metody jest najskuteczniejsza. Jest również bezpieczna dla ludzi i daje relatywnie szybkie efekty.

Jeszcze szybciej działa zamgławianie ULV. Urządzenie do ULV wytwarza zimną mgłę, zawierającą cząsteczki trujące dla insektów. Mgła jest tworzona na obszarze występowania szkodników. Natomiast oprysk to aplikacja rozcieńczonej substancji aktywnej. To także skuteczna i szybka metoda. Niestety ULV i oprysk to metody, które wymagają opuszczenia budynku przez ludzi, ponieważ mogą stanowić dla nich zagrożenie. Bezpieczne jest natomiast wymrażanie, które polega na wytworzeniu suchego lodu na powierzchni. Metoda ta pojawiła się w Polsce niedawno i jak na razie nie jest jeszcze zbyt popularna.

Co składa się na łączny koszt dezynsekcji?

Wyjaśniliśmy już, jak przebiega dezynsekcja, możemy zatem przejść do tego, jaka jest jej cena. Otóż to, ile kosztuje dezynsekcja, zależy od wielu czynników. Należą do nich przede wszystkim:

  • wybrana metoda,
  • wielkość obszaru występowania owadów,
  • wielkość populacji insektów,
  • cennik danej firmy,
  • warunki przeprowadzania zabiegu.

Usuwanie pluskiew to zwykle koszt kilkuset złotych. Ceny zaczynają się od 200 zł, jednak mogą być kilkukrotnie wyższe. W niektórych przypadkach są to jeszcze wyższe stawki, a wiele zależy tu od wielkości metrażu, jaki chcemy oczyścić ze szkodników.

O tym, ile ostatecznie będzie kosztowała dezynsekcja Końskie, decydują wymienione powyżej czynniki. Poszczególne metody generują odmienne koszty. Natomiast im większy obszar i populacja, tym więcej substancji trzeba zużyć, a czas pracy się wydłuża. Tym samym koszty rosną.

Warto również mieć na uwadze różnice w cennikach poszczególnych firm. Wiele z nich podwyższa cenę, jeśli musi pracować w trudnych warunkach. Chodzi tutaj głównie o niewłaściwe przygotowanie przestrzeni roboczej. Zatem jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji? Przede wszystkim należy odsunąć meble od ścian. O szczegóły natomiast warto zapytać profesjonalistów, zanim podejdą do realizacji zlecenia.