tradzik rozowaty

Jak leczyć trądzik różowaty?

Jedną z często spotykanych, przewlekłych chorób skóry jest trądzik różowaty, co ciekawe dotykający najczęściej osoby dojrzałe, między 25 a 55 rokiem życia. Ma on niezwykle charakterystyczne objawy ograniczone wyłącznie do skóry twarzy. U osoby chorej występuje zaczerwienienie, a czasem nawet grudki i krosty, obejmujące okolice nosa, czoło oraz policzki.

Trądzik różowaty – jakie są przyczyny jego występowania?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, począwszy od gwałtownej reakcji na zmiany temperatury, poprzez stres aż po spożywanie pewnych rodzajów potraw, zwłaszcza ostrych lub zbyt gorących. W szczególnie ciężkich przypadkach na twarzy pojawiają się również nieestetyczne zwłóknienia i przerosty gruczołów łojowych. Wszystko to wpływa bardzo negatywnie na samopoczucie chorego, dlatego wielu z nich zadaje sobie pytanie, jak można leczyć trądzik różowaty, tak aby uniknąć nawrotów choroby.

W jaki sposób leczyć trądzik różowaty?

tradzik rozowaty

Podstawową rzeczą, z której trzeba sobie zdać sprawę, to fakt, że tej odmiany trądziku niestety nie da się całkowicie wyleczyć. Można jedynie minimalizować jego skutki, zapobiegając pojawianiu się niekorzystnych zmian skórnych i stosując odpowiednio dobrane leki ograniczać postęp choroby. Leczenie tej kłopotliwej przypadłości oferuje nawet wiele gabinetów kosmetycznych, ale jeśli ma ono być naprawdę skuteczne i przynieść zamierzony efekt, lepiej będzie skorzystać z pomocy lekarza dermatologa. Specjalista wie jak leczyć trądzik różowaty miejscowo, aplikując leki z antybiotykami, eliminującymi stany zapalne. Najczęściej stosuje się w tym celu żele lub maści zwierające w swoim składzie metronidazol. U pacjentów w zaawansowanym stadium choroby, kiedy na skórze wystąpiła już postać guzowata trądziku, używa się z kolei leków zawierających sulfacetamid sodowy i nadtlenek benzoilu – Więcej: https://poznajacnerose.pl/blog/tradzik-rozowaty-leczenie/

Podsumowanie

Równie ważne, jak leczenie zmian skórnych, jest eliminowanie czynników powodujących zaczerwienienia, a zwłaszcza problemów żołądkowych. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie leczenia chirurgicznego, kiedy wystąpiła degeneracja skóry nosa, a używa się do tego lasera. Skóra zmieniona przez trądzik różowaty wymaga też stosowania regularnych zabiegów kosmetycznych. Najlepiej używać specjalnych dermokosmetyków do skóry wrażliwej, nawilżające i zmiękczające skórę i jednocześnie chroniące jej delikatną warstwę lipidową.