markizy

Jak dobrać markizy do wnętrza?

Posiadanie tarasu czy balkonu to wielkie udogodnienie, lecz w ciepłe, upalne dni spędzanie tam czasu może okazać się znacznie utrudnione. Pomóc w tym mogą jednak markizy, które zapewnią potrzebne schronienie i odizolują nieco taras czy balkon od promieni UV, ciepła czy też oślepienia przez światło słoneczne.

Gdzie kupić dobre markizy?

Chcąc zakupić dobre markizy w Gliwicach, które osłonią nas przede wszystkim przed słońcem na tarasie warto spędzić trochę czasu na znalezieniu odpowiedniego ich producenta. Zakup pierwszych lepszych markiz może nie przynieść odpowiedniego efektu, gdyż aby skutecznie obniżać temperaturę, czy też chronić przed promieniami UV muszą być one odpowiednio wykonane.

Bardzo często szukając markiz można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i znaleźć firmę, która prowadzi też sprzedaż rolet w Bytomiu. W ten sposób będziemy w stanie ochronić nie tylko taras czy też balkon, ale również wnętrze mieszkania przez zbyt dużą temperaturą i szkodliwymi promieniami UV.

Na co zwrócić uwagę wybierając markizy?

Oczywiście przy wyborze markiz bardzo ważna jest estetyka, lecz ona powinna zejść nieco na dalszy plan i w pierwszej kolejności powinniśmy patrzeć na funkcjonalność danej markizy. Parametry na które warto zwrócić uwagę to na przykład współczynnik przenikania promieniowania cieplnego. Im niższy tym większy komfort przebywania na balkonie, gdyż markiza będzie przepuszczać mniej ciepła. Inna kwestia to to jak dobrze markiza chroni przed światłem słonecznym. Jeśli mamy zamiar pracować na tarasie lub balkonie warto postawić na te, które blokują nawet 70% światła słonecznego.

Nie można również zapomnieć o promieniowaniu ultrafioletowym. Tego typu promienie w dużej ilości mają negatywny wpływ na skórę, a także wzrok. Dlatego warto jest wybrać markizy, które potrafią ochronić nawet przez 90% promieniowania ultrafioletowego. Znaczenie ma również kolor. Im ciemniejszy tym lepiej markiza izoluje nas od słońca i jego następstw takich jak promieniowanie UV, czy promieniowanie cieplne.