Jak radzić sobie z upałami? Czyli krótki poradnik o odżywianiu, odzieży i piżamach

Lato ma wiele zalet, ale też kilka wad. Przede wszystkim przez nadmierne upały, nadmiernie się pocimy. Czasami też dopada nas szybciej zmęczenie, a w nocy nie możemy spać. Na szczęście z tymi wadami można sobie radzić i w dzisiejszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jak sobie z nimi radzić?

Pot jest normalny, ale brzydki zapach już nie

Wiele słyszy się o szkodliwości antyperspirantów, ale na szczęście można zawsze wybrać te oparte na w miarę naturalnym składzie. Wszak konieczność ich stosowania wydaje się bezdyskusyjna. Wystarczy tylko wejść w upalny dzień do komunikacji miejskiej, aby poczuć, kto owego antyperspirantu nie użył. Zapach jest tak okropny, że ciężko jest wystać choć minutę. Owszem pocenie się jest naturalne, ale nie oznacza to wcale, że inni mają czuć ten zapach. Dlatego prosimy i apelujemy stosujcie antyperspiranty w trosce o nosy nas wszystkich. Ale pamiętajcie też, że należy brać prysznic zdecydowanie częściej niż jeden raz w ciągu dnia.

A gdy mamy problem z zaśnięciem

Bądźmy szczerzy, spanie w mega ciepłe noce jest często trudne, ale jeszcze gorsze, gdy słyszymy przy uchu charakterystyczne „bzzz”. Oznacza to ni mniej ni więcej, że właśnie komarzyce urządziły sobie ucztę i zaczynają polowanie. Dla nas to raczej mało przyjemne. Zatem tutaj mamy aż dwa problemy. Problemy z zaśnięciem można po części rozwiązać otwierając oka i używając wiatraka. Ale to dopiero pierwszy krok, następnie warto znaleźć odpowiednie piżamy damskie. Wyprzedaż to nasze ulubione słowo. A więc koniecznie wejdźcie na stronę mymado.pl, gdzie znajdziecie świetne modele w niskiej cenie. Oczywiście przypominamy, aby wybrać piżamy z bawełny, która pozwala skórze oddychać, a przy tym jest bardzo wygodna. Przez snem w żadnym wypadku nie można się też najadać, a więc ostatni posiłek przed pójściem spać warto zjeść najpóźniej dwie godziny wcześniej. Czas także zająć się problemem komarów i tutaj jedynym słusznym rozwiązaniem jest stosowanie wkładów do urządzeń elektrycznych, ale zwróćcie uwagę czy mogą być one stosowane jeżeli macie małe dzieci i czworonożne dzieci.

 

Jedz lekkie posiłki i niepikantne

Bardzo duże znaczenie ma zawsze to, co jemy, ale latem szczególnie należy o to zadbać. Szczególnie o tej porze roku mamy dostęp do wielu świeżych owoców i warzywa są też w tym czasie najlepsze. Dlatego też szczególnie latem dieta powinna być lekka, oparta na warzywach i sokach owocowych. Nie należy natomiast (jak zawsze) jadać jedzenia śmieciowego, ale i mocno przyprawionego. Pikantne jedzenie powoduje nadmierne pocenie się, co raczej jest już mało przyjemne. Swoją drogą nie zapominajcie, że nawadnianiu się, zatem koniecznie pijcie sporo wody niegazowanej. Jeżeli czujecie się osłabieni, to dodatkowo stosujcie elektrolity. Nie należy wychodzić też w największy upał, a jeżeli już musicie, to koniecznie weźcie ze sobą wodę. Oczywiście i latem nie musicie rezygnować z aktywności, jednak bieganie czy nordic walking lepiej ćwiczyć porankami albo też późnym wieczorem, gdy temperatura jest zdecydowanie niższa.

Sposób na upały

Strój ma znaczenie

Przyjęło się, że latem należy ubierać jak najmniej ubrań, bo przecież jest ciepło. Ale to nieprawda, wszak skórę trzeba także chronić przed nadmiernym promieniowaniem UV, które przecież jest szkodliwe. Zawsze więc noście zwiewne rzeczy, z lekkich materiałów. Na głowę należy zakładać czapkę bądź też kapelusz. Ale to nadal nie wszystko, bo niezbędne jest też stosowanie kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem UV. Jeżeli uwielbiacie wysiadywanie na plaży i opalanie się, to musicie wiedzieć, że nie jest to bezpieczne i nie chodzi tylko o możliwość udaru słonecznego. Zatem w Waszym przypadku specjalistyczne kremy to absolutne must have, a jeżeli macie blizny, to koniecznie powinniście je osłaniać. Od czasu do czasu koniecznie ochłodźcie się w wodzie.

Z upałami można, a nawet trzeba sobie radzić. Tutaj polecamy Wam skorzystanie z naszych dobrych rad. Pamiętajcie, żeby w miarę możliwości nie wychodzić w największe upały. Troszczcie się też o osoby starsze, dzieci i czworonożnych przyjaciół, którzy są szczególnie narażeni na negatywne działanie wysokich temperatur.