Podjazd pod domem

Jak zaaranżować podjazd, aby służył nam latami?

Aranżacja nawet mniejszego podjazdu może przysporzyć sporo kłopotów nawet doświadczonej firmie. Aby praca była wykonana jak należy, a efekt końcowy był zadowalający dla klienta warto wykorzystać odpowiedni materiał oraz postępować zgodnie ze sztuką budowlaną.

Brukarstwo to szeroka dziedzina, która obejmuje spory zakres usług. Układanie kostki brukowej i granitowej, płyt chodzikowych i ażurowych, a także palisad to tylko niektóre usługi, które świadczą firmy brukarskie. Więcej na stronie http://brukland-kostka.pl

Jednym z największych i najbardziej widocznych elementów otoczenia domu jest oczywiście podjazd. Jego aranżacja wymaga nie tylko przemyślanych decyzji, zastosowania odpowiednich materiałów, ale również fachowego przygotowania terenu. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia jest szczególnie ważna, gdyż to od niej zależy to, w jakim stanie będzie nasz podjazd po wielu latach.

1. Odpowiednie przygotowanie terenu

Odpowiednie przygotowane terenu przez firmę brukarską to gwarancja, że nasz podjazd będzie się zachowywał tak jak należy i będzie odporny między innymi na zmiany temperatury, wahania poziomu ziemi, intensywne opady deszczu. Przed przystąpieniem do układania kostki brukowej, granitowej, płyt chodnikowych czy montażem krawężników teren musi zostać oczyszczony, muszą zostać wykonane spadki i pomontowany system odprowadzający wodę jeżeli właśnie taki został zaplanowany. Spadki są ważne, gdyż właśnie dzięki nim będzie można położyć materiał w ten sposób, aby woda nie spływała do domu, a tym samym nie powodowała podtopień. Zagęszczenie sprawi, że kostka nie będzie się zapadać.

Zobacz także: https://iksmag.pl/miejsce-do-odpoczynku-w-ogrodzie-zobacz-jak-je-przygotowac/

2. Wybór odpowiedniego materiału

Jeżeli mamy już odpowiednio przygotowany teren to pozostaje wybór najlepszego dostępnego materiału. Warto pamiętać o tym, że kostka brukowa lub granitowa lub inny materiał powinien mieć odpowiednią grubość, najlepiej 6-8 centymetrów, aby uniknąć pękania materiału po najechaniu kołem auta. Wybierając materiał na podjazd można brać pod uwagę różne konfiguracje, np. kostka + płyty, kostka + trwa, kostka + tłuczeń lub kamień dekoracyjny. Można również wykonać podjazd z samej kostki.

3. Układanie materiału

Tak, jak zostało to wspomniane kostka lub inny materiał powinien być ułożony na odpowiednim podłożu. W przypadku płyt chodnikowych lub kostki fugi można zasypać odpowiednio cienkim i suchym piachem, aby ustabilizować teren. Kostka musi być ułożona z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi, np. do dobijania czy cięcia.