panele fotowoltaiczne

Jak założyć panele fotowoltaiczne na domu?

Chcesz zacząć oszczędzać na prądzie? Pomyśl o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych! Sprawdź, jak zamontować nowoczesne panele do produkcji energii elektrycznej na własnym domu i dodatkowo na tym zaoszczędzić.

Panele fotowoltaiczne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Ceny prądu ciągle idą w górę. Coraz więcej klientów otrzymuje wyższe rachunki niż dotychczas. Czy można się jakoś przed tym obronić? Poza oszczędzaniem na energii elektrycznej przez zmniejszenie jej zużycia warto pomyśleć o montażu paneli fotowoltaicznych.

Panele, które wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej, umożliwiają produkowanie energii elektrycznej z docierającego na ziemię promieniowania słonecznego. Promieniowanie to przekształcane jest przez panele i inwerter na energię, która może być używana w domu, na przykład do oświetlenia, zasilania sprzętów.

Zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną jest korzystnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która chciałaby zredukować swoje koszty i jednocześnie zadbać o ochronę środowiska naturalnego.

Własna instalacja fotowoltaiczna – jak ją założyć?

Aby zacząć korzystać z własnej instalacji fotowoltaicznej, konieczne będzie wykonanie jej montażu. Najlepiej, aby zrobiła to doświadczona firma, która ma w tym obszarze duże doświadczenie.

Firma specjalizująca się w fotowoltaice może przeprowadzić niezbędne badania, wybrać właściwe miejsce do montażu paneli, a następnie dobrać odpowiednie elementy systemu. W dalszej kolejności jej pracownicy zamontują wszystkie elementy i podłączą je.

Instalacje najczęściej wykonuje się obecnie jak on-grid, czyli są one podłączane do sieci energetycznej. Konieczne jest wtedy zamontowanie specjalnego licznika dwukierunkowego oraz podpisanie umowy z dostawcą energii. Wtedy możliwe jest oddawanie do sieci niewykorzystanej energii i odbieranie jej po odpowiednim przeliczniku.

Kompleksowa obsługa, fachowe wsparcie – fotowoltaika Zabrze Soldom – więcej informacji o ofercie można znaleźć online.

Jak zaoszczędzić na montażu paneli fotowoltaicznych?

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej może być jeszcze tańsze, gdy skorzysta się z dotacji. Obecnie można otrzymać ją z programu „Mój prąd”, który pozwala na uzyskanie zwrotu części poniesionych kosztów w wysokości do 4000 złotych i wyższej, gdy instalacja ma dodatkowo obejmować magazyn energii, magazyn ciepła.

W uzyskaniu dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych mogą pomóc firmy, które zajmują się wykonawstwem instalacji. Ich pracownicy przygotują niezbędne dokumenty i udzielą informacji, jak otrzymać zwrot kosztów.