prawnik

Kancelaria patentowa – czym się zajmuje?

Ochrona własności intelektualnej oraz przemysłowej firmy jest niezwykle istotna. Sytuacje, w których ktoś próbuje ją sobie przywłaszczyć potrafią być niezwykle męczące, jeśli nie zadbamy wcześniej o odpowiednie jej zabezpieczenie. Dlatego warto dowiedzieć się, czym zajmuje się kancelaria patentowa i gdzie ją znaleźć.

Czym jest kancelaria patentowa?

Firma taka jak kancelaria patentowa w Przemyślu to przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w usługach z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz przemysłowej. Mowa tu więc na przykład o pomocy w rejestrowaniu wszelakich znaków, czy też wzorów unijnych, znaków towarowych, wzorów przemysłowych czy też patentów.

Doradztwo patentowe w Przemyślu to jednak nie tylko pomoc w rejestracji wszelkich wzorów, czy też znaków towarowych. Rzecznicy patentowi, czyli osoby posiadające specjalne kwalifikacje do uprawniania tego zawodu pomagają również swym klientom w zwalczani nieuczciwej konkurencji.

W czym pomoże ci kancelaria patentowa?

Zakres usług, które są oferowane przez kancelarię patentową jest naprawdę szeroki. Podstawa to ochrona własności intelektualnej oraz przemysłowej na przykład poprzez rejestrację patentów, wzorów przemysłowych, użytkowych, krajowych znaków towarowych czy też wzorów i znaków unijnych. Kancelaria patentowa pomaga jednak również w walce o swoje prawa, gdy ktoś zdecyduje się na naruszenie naszej własności intelektualnej lub przemysłowej.

Jak wygląda proces patentowania wynalazku?

Kancelarie patentowe jak sama nazwa wskazuje pomagają na przykład w uzyskiwaniu patentów. Dzięki temu, że pracownicy takich kancelarii posiadają odpowiednią wiedzę, a także doświadczenie są oni w stanie zmaksymalizować szansę na uzyskanie patentu. Kancelaria patentowa pomaga w przygotowaniu wszelakich dokumentów, które mają na celu udowodnić, iż wynalazek jest nowy, ma poziom wynalazczy oraz zastosowanie przemysłowe. Do tego można liczyć na to, iż kancelaria pozwoli nam uniknąć popełnienia jakiegokolwiek błędu podczas zgłaszania wniosku o otrzymanie patentu.