Karaoke na weselu – czy to dobre rozwiązanie?

Na współczesnych weselach nie może zabraknąć najbardziej charakterystycznych i tradycyjnych elementów, takich jak powitanie gości lampką szampana, pierwszy taniec, tort weselny. Jednak obecnie Młoda Para chce dodatkowo zaskoczyć uczestników wesela, organizując dodatkowe, rozmaite atrakcje. Fajerwerki, iluminacje świetlne, oczepiny w nowoczesnym wydaniu- można tak wyliczać długo. Jedną z atrakcji jest także karaoke. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie podczas tak uroczystego wydarzenia?

Młoda Para robi wszystko, by jak najlepiej zorganizować swój ślub i wesele. Oczywiście biorą pod uwagę przede wszystkim swoją radość i szczęście, ale nie mniej ważne jest zadbanie o dobrą zabawę i wesoły nastrój zaproszonych gości. Wiele par przyznaje, że chciałoby mile zaskoczyć uczestników swojego wesela, a najlepszym sposobem, by to zrobić, jest organizacja atrakcji, która jak największej ilości osób przypadnie do gustu. Wydawać by się mogło, iż karaoke świetnie wpisuje się w tą ideę. Natomiast osoby, które mają częsty i bezpośredni pogląd sytuacji na weselach wyjaśniają, że nie zawsze tak jest. Oczywiście nie twierdzą, że karaoke jest czymś złym, natomiast niekoniecznie sprawdza się na weselach. Dlaczego?

Karaoke – muzyczna zabawa, która zyskuje popularność na weselach

Wyjaśnijmy jeszcze, na czym tak naprawdę polega karaoke. Jest to rodzaj muzycznej rozrywki, która swój początek wzięła w Japonii. Od lat zabawiano tam gości przy okazji rozmaitych uroczystości. Następnie powstała maszyna na bazie magnetofonu kasetowego, która odtwarzała muzykę po wrzuceniu monety. Zabawa ta ciągle ewaluowała i obecnie jest rodzaje rozrywki, polegającym na śpiewaniu popularnych przebojów, na tle odtwarzanej linii melodycznej. Zwykle odbywa się przy pomocy tekstu utworu wyświetlanego na multimedialnym ekranie. Zwykle zabawa ta odbywa się wyłącznie w formie rozrywki, jednak są i konkursy karaoke, organizowane przez kluby lub puby, które często przyjmują nazwę tej popularnej zabawy.

Karaoke – dobre, lecz w mniejszym gronie

Większość wesel liczy sporą ilość gości – zwykle ich liczba przekracza 150 osób. Niechby tylko 20 z nich zechciało wziąć udział w karaoke, to licząc sam jeden utwór trwający średnio 4 minuty, bez całej otoczki i przygotowań, możemy dokonać prostych kalkulacji, ile czasu zajmie przeprowadzenie karaoke. No dobrze, możemy ograniczyć maksymalną ilość uczestników zabawy do 10 osób, ale w jaki wówczas sposób wytypować tych, co są chętni. Niekiedy więc to, co miało okazać się dobrą zabawą, niesie ze sobą niepotrzebne spory.

Pozostaje także kwestia pozostałych uczestników wesela, którzy niekoniecznie pragną słuchać przez 2 godziny mniejszych bądź większych umiejętności uczestników karaoke. Zdecydowana większość wolałaby w tym czasie bawić się na parkiecie. Wbrew pozorom wesele przebiega bardzo szybko, dzieje się na nim mnóstwo rzeczy i nieraz zbyt dużo lub zbyt długie i monotonne zabawy przynoszą odwrotne rezultaty niż te oczekiwane. Nawet jeśli karaoke podzielimy na kilka części, to łącznie i tak stracimy tyle samo czasu na atrakcję, w której czynnie weźmie udział stosunkowo mało osób.

„We wszystkich kwestiach ważny jest umiar – także i na weselu. Karaoke natomiast zabiera zbyt dużo czasu, który można poświęcić na wiele innych, lepszych atrakcji, które zaangażują większą liczbę gości. Dzięki temu nie będzie mowy o znudzeniu, a wesele z pewnością na długo pozostanie w pamięci” – przyznaje Dj Kuba Król z Warszawy, który jest doświadczonym DJ-em i od wielu lat bawi gości jako profesjonalny DJ i konferansjer w jednym.

Atrakcji, które urozmaicą wesele jest tak wiele, że z pewnością znajdą się lepsze od karaoke. Natomiast ta forma rozrywki zdecydowanie bardziej sprawdzi się podczas imprez mniej uroczystych, odbywających się w mniejszym gronie, jak na przykład Andrzejki, Sylwester, urodziny czy zabawa firmowa.