pielegnacja twarzy

W jaki sposób należy zadbać o oczyszczanie twarzy?

Problemy skórne? Zaskórniaki? Jak dużo osób zmaga się z takim problemem? Naprawdę wiele? Wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła, aby móc samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Czy zawsze odpowiedzialna jest za to alergia? Oczywiście, że nie. Najczęściej za taki stan skóry w obrębie twarzy, odpowiedzialna jest nieprawidłowo wykonywana pielęgnacja.

Od samego rana i wieczorem

Oczyszczanie twarzy to jedna z najważniejszych kwestii. Nie można o tym zapominać od rana i wieczorem. Dlaczego? Ponieważ skóra każdego dnia narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych – chociaż czasem nikt do końca nie zdaje sobie z tego sprawy. Osiadają one na skórze twarzy, coraz głębiej wnikając w pory, jeżeli te nie zostaną w prawidłowy sposób oczyszczone.

Panie wykonują makijaż, który w końcu musi zostać zmyty. Nie ma opcji, że ktoś pójdzie spać w pełnym makijażu, ponieważ może to przypłacić ogromnymi podrażnieniami skóry.

No tak, ale dlaczego oczyszczanie, np. tonikiem do twarzy, należy wykonać od rana, wstając z łóżka? Ponieważ skóra w nocy może nadmiernie się pocić. Od samego rana nakładany jest krem o innej konsystencji, niż ten nakładany na noc. Podczas snu w obrębie skóry twarzy wydzielane jest sebum. Ważnym jest więc, aby również od rana pozbyć się wszystkiego co tylko możliwe, na świeżo oczyszczoną skórę nakładając odpowiednio dedykowany krem do twarzy.

W domu i w salonie kosmetycznym

Oczyszczanie twarzy należy wykonywać każdego dnia, we własnym domu (również panowie!). Można również zdecydować się na serię zabiegów, wykonywanych w salonie kosmetycznym.

Co należy robić w domu?

Do oczyszczania domowego należy wybrać odpowiednią serię kosmetyków. W pierwszej kolejności należy wykonać demakijaż, rozpoczynając od okolic oczu, po dalsze części na skórze twarzy. Żel, piankę, krem bądź olejek oczyszczający pomagają wykonać mycie całej skóry znajdującej się na twarzy, włączając w to skórę znajdującą się na szyi.Po osuszeniu skóry nie można zapomnieć o tonizacji, którą wykonuje się za pomocą….toniku. Jest to o tyle ważne, że tonik pomaga przywrócić skórze równowagę kwasowo-zasadową.

Wizyta w salonie kosmetycznym

Wyróżnia się kilka rodzai zabiegów kosmetycznych, które pomagają także pozbyć się zaskórniaków z twarzy:

 • mikrodermabrazja,
 • oczyszczanie kwasami,
 • manualne oczyszczanie twarzy,
 • IPL,
 • hydrabrazja,
 • peeling kawitacyjny,
 • maseczki oczyszczające.

Czy owe zabiegi przynoszą spodziewane efekty? Jeżeli będą wykonywane regularnie, to na pewno tak będzie.

Zalety wykonania oczyszczania twarzy

Wśród zalet wykonywania takich zabiegów w salonie, można wyróżnić:

 • młody i zdrowy wygląd cery,
 • zminimalizowanie niedoskonałości skóry, w tym chociażby uporczywego trądziku,
 • mniejsza ilość zmarszczek,
 • odbudowa naskórka,
 • redukcja bruzd i małych blizn.

Jak więc widać – warto poddać się takim zabiegom, jeżeli ktoś chciałby pozbyć się niedoskonałości, jakie często pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie.