przedszkole

Kiedy warto posłać dziecko do prywatnego przedszkola?

Przedszkola prywatne działają dzisiaj nie tylko w największych miastach w Polsce, ale też w mniejszych miejscowościach. Kiedy warto zdecydować się na posłanie dziecka do placówki prywatnej?

Rodzaje prywatnych przedszkoli – co oferują dzieciom i ich rodzicom?

Prywatnymi, inaczej niepublicznymi przedszkolami określa się te przedszkola, które prowadzone są przez inne podmioty niż gmina. Najczęściej są to fundacje i stowarzyszenia, organizacje religijne, a także firmy, które mają pojedyncze placówki lub ich sieci.

Przedszkola prywatne są w stanie zapewnić swoim podopiecznym nie tylko odpowiednią opiekę, ale również mogą kompleksowo wspierać ich rozwój. Wynika to z faktu, że wiele z nich realizuje specjalne rodzaje programów i korzysta z innych metodyk niż te używane w placówkach publicznych. Dodatkowo przedszkola prywatne zwykle są lepiej wyposażone niż te publiczne.

Jeżeli chcesz wybrać dla swojego dziecka prywatne przedszkole Łódź – https://littlegenius.pl/ jest miastem, gdzie również można skorzystać z takich placówek. Więcej informacji związanych z ich ofertą można wyszukać w internecie.

Zalety przedszkoli prywatnych – dlaczego warto je wybrać?

1. Programy i metodyki nauczania

Prywatne przedszkola wykorzystują programy i metodyki, które mogą skuteczniej wspomagać wszechstronny rozwój dzieci. Warto wskazać między innymi na popularną metodę Montessori, która jest oferowana także w polskich przedszkolach prywatnych.

Prywatne placówki mogą też zaoferować dzieciom bardziej rozbudowane programy, między innymi większą liczbę zajęć nauki języków obcych, dodatkowe zajęcia artystyczne, co powoduje, że pobyt w takim przedszkolu jest dla dziecka ciekawszy i lepiej wspiera jego rozwój.

2. Liczba dzieci w grupach

Na ogół w prywatnych placówkach znajduje się mniej dzieci w grupach. Mniejsza liczba przedszkolaków przypadających na nauczycielkę oznacza wtedy lepszą opiekę i skuteczniejsze wsparcie dla rozwoju dziecka.

3. Nowoczesne placówki

Prywatne placówki przedszkolne często powstają w nowoczesnych budynkach, są lepiej przystosowane do potrzeb małych dzieci i dzięki temu mogą też zapewniać im większe bezpieczeństwo i komfort.

4. Długi czas otwarcia

Podczas gdy przedszkola publiczne często są otwarte dość krótko, to te niepubliczne mogą zapewnić pomoc w opiece nad dziećmi przez dłuższy czas, dlatego rodzice mogą w takiej sytuacji pracować bez problemów.

Wobec tego prywatne przedszkola to bardzo ciekawa alternatywa dla publicznych placówek. Warto sprawdzić dostępne w okolicy oferty, by znaleźć dla dziecka najlepszą placówkę.