Strona domowa Aktualności Konkurs „Fabryki Misia” rozstrzygnięty

Konkurs „Fabryki Misia” rozstrzygnięty

0
0
Konkurs „Fabryki Misia” rozstrzygnięty

8-letnia Maja z Sokółki spędzi wraz z rodzicami niezapomniane chwile w Disneylandzie. Dziewczynka zwyciężyła w pierwszym takim w regionie konkursie, w którym główną nagrodą był wyjazd do tego paryskiego parku rozrywki. Na konkurs zorganizowany przez centrum zabaw dla dzieci „Fabryka Misia” oraz hotel Golf Park Lipowy Most wpłynęło ponad 4 tysiące prac.

W zabawie mogły uczestniczyć misie wykonane przez dzieci dowolną techniką – namalowane, naszkicowane, wyklejone, wyrzeźbione lub – jak w przypadku zwycięskiego misia Mai – uszyte. Magdalena Szydłowska, mama laureatki, zaznacza, że rozstrzygnięcie było dla całej ich rodziny ogromnym zaskoczeniem. Tym bardziej, wiedząc jak znaczna była konkurencja i jak wielkim zainteresowanie cieszyła się ta zabawa.

– Choć informacja o wynikach została przedstawiona w piątek, my do dziś nie możemy w to uwierzyć. Minęło kilka dni a nam wciąż się wydaje, że to tylko piękny sen, z którego za moment się obudzimy. Radość jest naprawdę ogromna. Jestem bardzo dumna z córki, bo sama wymyśliła misia i w całości go wykonała.

Mama Mai zdradza, że pomimo młodego wieku, szycie to wielka pasja jej córki. Ma przy tym również do tego smykałkę, którą najpewniej odziedziczyła po niej i po babci, bo obie każdą wolną chwilę poświęcają właśnie temu zajęciu.

Maja ma już nawet plan, kiedy wyruszy z mamą do Disneylandu. – Chcemy się tam wybrać w czerwcu i w ten sposób spędzić dzień dziecka, który w związku z tym będzie niesamowity. To naprawdę wielka sprawa, bo czeka nas prawdziwa przygoda życia – dodaje pani Magda.

W sumie organizatorzy wyróżnili ponad 100 autorów prac, przyznając im nagrody pocieszenia. Drugie miejsce zajęła Małgosia Ogonowska, trzecie zaś Ola Hamanowicz – obie z Białegostoku. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się z kolei Michał Wyszkowski z Białegostoku – jedyny chłopiec, który znalazł się w ścisłej czołówce.

Zdaniem Izabeli Nowik, manager „Fabryki Misia”, wybór był nieprawdopodobnie trudny. Wiele spośród prac z powodzeniem mogło zwyciężyć. Dlatego na pewnym etapie liczyły się już detale. – Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie misia. Wiemy ile pracy i serca dzieci musiały w to włożyć. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden, ale wszystkim dzieciom należą się wielkie wyrazy uznania i brawa. Bo poziom zwyczajnie nas zachwycił – mówi.

Co ciekawe, już wkrótce każdy będzie mógł podziwiać najlepsze konkursowe prace z misiem w roli głównej. Kilkadziesiąt z nich stworzy bowiem wyjątkową galerię, która powstanie w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Część zaś zostanie zaprezentowanych w „Fabryce Misia”.

Organizatorem przedsięwzięcia były „Fabryka Misia” i hotel Golf Park Lipowy Most, który razem z Galerią Madro był też sponsorem głównym wydarzenia. Dodatkowo partnerzy konkursu to: Makro, Fartlandia, Dentlandia, Sherlock Holmes i marka Kubuś.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej artykułów z  Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz także

Prosty do zrobienia przepis na kurczaka po chińsku, który zachwyci całą twoją rodzinę

Jeśli nie masz pojęcia, co zrobić dzisiaj na obiad, polecam ci kurczaka po chińsku. Ta pro…